profil

"Chłopcy z Placu Broni" - charakterystyka Nemeczka.

drukuj
satysfakcja 74 % 292 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem powieści Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu broni.
Miał 11 lat, jasne włosy i błyszczące oczy. Był niepozorny i drobny. Posiadał również małą, delikatną twarzyczkę.
Nemeczek był bohaterski, sprytny, walecznyoraz koleżeński. Jego najlepszym przyjacielem był Boka - generał Placu. Sam Nemeczek był jedynym szeregowcem, gdyż lubiał słuchać i pomagać, w przeciwieństwie do swoich kolegów, którzy woleli dowodzić i rozkazywać. Doceniono go dopiero tuż przed śmiercią i mianowano na kapitana. Ernest był też bardzo honorowy, ponieważ za nic nie chciał wstąpić do Czerwonoskórych (Czerwonych Koszulek), choć Feri Acz sam mu to zaproponował. Odmówił, mówiąc, że woli zginąć niż zostać zdrajcą. Był silny, udowodnił to powalając na ziemię Feriego Acza - wodza Czerwonoskórych.
Nemeczek był bardzo odważny i miał dobre serce, dlatego jest moją ulubioną postacią z tej lektury


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (9) Brak komentarzy
19.11.2011 (17:29)

jak komuś się nie podoba to niech sam napisze !!! <i się bardzo przydało bo przecież ta osoba chciała nam pomóc żebyśmy 1 nie dostali !!

12.10.2011 (14:21)

dzięki dostałem 4 zamiast 1

7.4.2011 (19:21)

dzięki tobie dostałam 5

3.3.2011 (19:54)

mi się bardzo przydała :D

7.11.2010 (15:51)

Wielkie dzięki bez ciebie dostałbym 1!!!



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.