profil

Opowiadanie o wakacjach.

drukuj
satysfakcja 22 % 61 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Hi Karolina
I'm writting this email frm Canada. The weather is really cold at the moment but I really like it here because the people are family. We're driving around the country and we're stopping in different places.

We've just arrived here in Vancouver. In the flew days we've driven throught beautiful forests and we've seen some fantascic lakes. So far I've really enjoned the food and we haven't had any but expeiences.

Tonight we've staying in a small compside near the city of Vancouver. Tommorow we've going to leave the car here and we've going to travel by train throught the Rocky Mountains. It should br fan.

I hope you're well, Karolina. I'll write again soon.
Paulina


Przydatna praca? Tak Nie
Podobne prace:
Wersja ściąga: opowiadanie_o_wakacjach..doc
Komentarze (4) Brak komentarzy
6.3.2009 (21:30)

Hi Karolina

I'm writting this email from Canada. The weather is really cold at the moment. I really like it here because the people are very frendly and make me feel like family. We're driving around the country and we're stopping in different places.



We've just arrived in Vancouver. In the few days we've driven throught beautiful forests and we've seen some fantastic lakes. So far I've really enjoyed the food.



Tonight we're staying in a small compside, near the city of Vancouver. Tommorow we're going to leave the car here and we're going to travel by train throught the Rocky Mountains. It should be fun.



I hope you're well, Karolina. I'll write again soon.

Paulina











to jest poprawione soki ale musialam. ja chodze do szkoly w USA i widzialam to opowiadanie i akurat kliknelam zaczelam go czytac ale zrobialm troche poprawek =]

12.11.2008 (14:31)

To ma być śmieszne?

Żywcem zerżnięte z podręcznika New Adventures!

7.3.2008 (15:25)

Chcesz przetłumaczenie tego , czy co?

3.11.2009 (20:21)

monisia.92 yy.. generalnie troche bledow porobilas .. Nawet Translator nie chce tego tlumaczyc ;]

opowiadanie nawet nie jest napisane odrecznie ;]

Typ pracy


Zadania z Języka angielskiego
joel0 rozwiązanych zadań
Język angielski 10 pkt wczoraj o 13:43

Wytlumacz w kilku zdaniach dlaczego j angielski jest taki popularny na swiecie

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

kuba58130 rozwiązanych zadań
Język angielski 10 pkt 21.5.2015 (20:42)

Angielski. I've been to the beach but I've never been to the mountains. 2. In 2006 we / visit Scotland / and / write / travel blog. 3. We...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

kuba58130 rozwiązanych zadań
Język angielski 10 pkt 21.5.2015 (20:24)

Angielski.  I've been to the beach but I've never been to the mountains. 2. In 2006 we / visit Scotland / and / write / travel blog....

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Patryczek222230 rozwiązanych zadań
Język angielski 10 pkt 21.5.2015 (18:34)

Write the words in the correct column according to the pronunciations of "th"....

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

zwierzaczysko1 rozwiązane zadanie
Język angielski 15 pkt 21.5.2015 (17:37)

Uzupełnij zdania używając poprawnej formy wyrazów z ramki: ask, do, play (x2), need, want, write L: Why ________ mum that question? J: Because she...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.

Zadaj pytanie

Serwis stosuje pliki cookies w celu świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w Serwis stosuje pliki cookies w celu świadczenia usług. Więcej szczegółów w polityce prywatności.