profil

Opowiadanie o wakacjach.

drukuj
satysfakcja 22 % 61 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Hi Karolina
I'm writting this email frm Canada. The weather is really cold at the moment but I really like it here because the people are family. We're driving around the country and we're stopping in different places.

We've just arrived here in Vancouver. In the flew days we've driven throught beautiful forests and we've seen some fantascic lakes. So far I've really enjoned the food and we haven't had any but expeiences.

Tonight we've staying in a small compside near the city of Vancouver. Tommorow we've going to leave the car here and we've going to travel by train throught the Rocky Mountains. It should br fan.

I hope you're well, Karolina. I'll write again soon.
Paulina


Podobne prace:
Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: opowiadanie_o_wakacjach..doc
Komentarze (4) Brak komentarzy
6.3.2009 (21:30)

Hi Karolina

I'm writting this email from Canada. The weather is really cold at the moment. I really like it here because the people are very frendly and make me feel like family. We're driving around the country and we're stopping in different places.



We've just arrived in Vancouver. In the few days we've driven throught beautiful forests and we've seen some fantastic lakes. So far I've really enjoyed the food.



Tonight we're staying in a small compside, near the city of Vancouver. Tommorow we're going to leave the car here and we're going to travel by train throught the Rocky Mountains. It should be fun.



I hope you're well, Karolina. I'll write again soon.

Paulina











to jest poprawione soki ale musialam. ja chodze do szkoly w USA i widzialam to opowiadanie i akurat kliknelam zaczelam go czytac ale zrobialm troche poprawek =]

12.11.2008 (14:31)

To ma być śmieszne?

Żywcem zerżnięte z podręcznika New Adventures!

7.3.2008 (15:25)

Chcesz przetłumaczenie tego , czy co?

3.11.2009 (20:21)

monisia.92 yy.. generalnie troche bledow porobilas .. Nawet Translator nie chce tego tlumaczyc ;]

opowiadanie nawet nie jest napisane odrecznie ;]

Typ pracy


Zadania z Języka angielskiego
Karina31L0 rozwiązanych zadań
Język angielski 20 pkt 23.4.2015 (16:03)

Below are some vocabulary exercises from one of the lesson plans. Please see below: Vocabulary Word Exercises from Five Traits of Successful...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15
Rozwiązuj

Gaba94T0 rozwiązanych zadań
Język angielski 50 pkt 23.4.2015 (09:55)

Przebywałes na kursie językowym w angli po powrocie postanowiłes napisac list do kolegi wyjasnij w jakim miescie przebywałes oraz opis miejsce...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38
Rozwiązuj

Tymbark12060 rozwiązanych zadań
Język angielski 10 pkt 22.4.2015 (21:52)

Daje 10 pkt Mam na jutro : napisz co będzie za 20 lat uwsględnji rodzine ,przyjaciół , szkole i prace i jak będziesz sedzać wolny czas ;) szybko...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

saraka50 rozwiązanych zadań
Język angielski 10 pkt 22.4.2015 (19:01)

Pomyśl o czterech innych sklepach, które ostatnio odwiedziłeś/odwiedziłaś. Jakie to były sklepy i co tam kupiłeś/kupiłaś? Zad. 5 str. 68 klasa 6...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

julineczka201 rozwiązane zadanie
Język angielski 10 pkt 21.4.2015 (17:27)

Step s in English 3 strony z zeszytu ćwiczeń 50,51,53,54,55 jest to unit 5 ,,mystery,, proszę o pomoc to ważne

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.