profil

Hans Christian Andersen "Słowik" - streszczenie.

drukuj
satysfakcja 67 % 618 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Opowiadanie pt. "Słowik" H. Ch. Andersena opowiada o historii która wydarzyła się bardzo dawno w dalekich Chinach. Dokładnie na dworze cesarza Chin, Od dawna rybacy którzy pracowali nieopodal grodu cesarskiego mogli się cieszyć pięknym śpiewem słowika który zamieszkiwał ogród. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że sam cesarz o pięknym ptaku którego posiadał w ogrodzie, nie miał pojęcia. O tym fakcie dowiedział się dopiero z książki napisanej przez samą Głowę Japonii, początkowo odebrał to z pewnym niedowierzaniem, ale kazał to sprawdzić swojemu marszałkowi, fakt istnienia ptaka okazał się prawdą. Król chciał zobaczyć czy ptak faktycznie ma niezwykłe zdolności. Ptak sie sprawdził, ale został niestety wygnany w momencie pojawienia sie ptaka otrzymanego od potężnego cesarza Japonii. Od tamtego czasu ptak grał nie tylko dla głowy państwa, ale również od czasu do czasu dla mieszkańców w. Pech trafił że w momencie kiedy cesarz Chin był na łożu śmierci, ptak odmówił posłuszeństwa, wtedy w ratunkiem przyszedł mu prawdziwy ptak, który obiecał od czasu do czasu odwiedzać cesarza aby mu zaśpiewać.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (10) Brak komentarzy
9.6.2011 (18:30)

dosttałam 4+

19.4.2011 (17:22)

da sie to przeczytać!!! te PODOBNE PRACE nic nie zaslaniaja!

19.4.2011 (17:14)

ej kto chodzi do szkoly im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku??! Prosze o szybkie odpisanie!!! jestem dostepna tutaj!

29.3.2011 (15:46)

Podobna praca
70%

Wypracowanie Dżuma

29.3.2011 (15:46)

nieee cały czas nie moge tego przeczytać bo wyskakuje Podobna praca
70%

Wypracowanie Dżuma

Kształcenie kulturowo-literackie


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.