profil

Skutki odkryć geograficznych

drukuj
satysfakcja 71 % 380 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Skutki:
*Zmiany w życiu europejczyków.
*Do Europy zaczęło napływać coraz więcej złota i srebra.
*Handel europejski zaczął skupiać się na wybrzeżach Atlantyku(Portugalia, Hiszpania, Holandia).
*Koloniści podbijali nieznane ziemie czerpiąc z tego korzyści.
*Indianie nie znali żelaza, broni palnej, koni-dlatego też zostali pokonani-stali się niewolnikami.
*Statki wywożące skarby do Europy były często napadane przez rozbójników, zwanych korsarzami.
*Posiadłości w Ameryce stały się dla Hiszpanii źródłem ogromnych dochodów. Hiszpanie zakładali tam wielkie gospodarstwa(plantacje), gdzie uprawiano:tytoń, kukurydzę, kartofle, ananas, bawełnę i kawę.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (4) Brak komentarzy zobacz wszystkie
21.9.2011 (16:35)

a nam pani powiedziała że musi być conajmniej 15 bo jak będą 3-5 to w ogóle nia sprawdza

19.9.2011 (20:32)

Właśnie bardzo dobrze, że nie za dużo, bo więcej jest w innych pracach, a ja akurat miałem do zeszytu przepisać ;)

20.1.2008 (22:46)

@mother69virgin fajnie, fajnie...;) szkoda tylko, że tak mało tego wymienilaś...:/

było tego o wieeele więcej.. ale ogólnie 5xD pzdr

17.1.2008 (17:08)

No w porządku. Praca ok :P



uzytnik10 rozwiązanych zadań
Historia 69 pkt 29.10.2014 (18:22)

potrzebuję odpowiedzi do tych zadań na początku i do pytań przy tych tekstach, bardzo mi na tym zależy :) z góry dziękuję :)

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

ok2050 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 29.10.2014 (16:23)

ze zjednoczeniem włoch zwiazane jest powstanie organizacji międzynarodowego czerwonego krzyza,opisz okolicznosci jej powstania oraz cele i zadania...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

kaska123410 rozwiązanych zadań
Historia 20 pkt 29.10.2014 (07:50)

Napisz wywiad z żołnierzem wyklętym, minimum 10 pytań

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

hubcio4540 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 28.10.2014 (17:46)

Wymień konflikty zbrojne,jakie miały miejsce po II wojnie światowej na  świecie.  Proszę tylko żeby nie było za długie. :))

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Strilok60 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 27.10.2014 (17:40)

Zastanów i sie opisz sytuacje spolecznestwa i gospodarki w XVI wieku

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.