profil

Wynalazki zmieniły świat i ludzi, ale czy zmieniły na lepsze?

drukuj
satysfakcja 49 % 80 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Odkąd istnieje ludzkość człowiek próbuje wynaleźć coraz to nowe rzeczy które pomogłyby społeczeństwu w życiu codziennym. Rywalizacja pomiędzy wynalazcami prawie zawsze pozytywnie wpływała na odnajdywanie celu. Ale czy zawsze przedmioty które były przez nich wynajdywane były wykorzystywane w odpowiednich celach? W historii jest wiele przypadków w których ludzie nowe odkrycia używali przeciwko innym ludziom. Zgadam się z twierdzeniem że wynalazki zmieniły świat i ludzi na lepsze. Jeśli oczywiście były używane zgodnie z zastosowaniem.
W XVIII wieku w czasach oświecenia w krajach Europy a szczególnie we Francji w szybkim tempie rozwinęła się nauka. Wynaleziono wtedy wiele leków i szczepionek które wprowadzone do ogólnego obiegu uratowały życie wielu ludziom. Możliwości jakie te specyfiki dały ludzkości są niepojęte. Ludzie przestali umierać na choroby które przedtem dziesiątkowały miliony ludzi. Patrząc na taki przykład trudno nie potwierdzić że nauka wpłynęła korzystnie na rozwój ludzkości.
Kolejnym przykładem może być znany każdemu w obecnych czasach i używany przez znaczną część ludzkości Internet. Korzystając z niego właściwie trudno sobie wyobrazić jak niedawno ludzie radzili sobie ze znajdywaniem informacji. Teraz wystarczy jedno kliknięcie myszki i mamy interesujące nas wiadomości. Jednakże Internet jest także wykorzystywany w złych zamiarach. Niektórzy ludzie łamią prawo publikując tam nielegalne treści. W takim przykładzie trudno powiedzieć czy wynalazek do końca wpływa pozytywnie na nasze społeczeństwo.
W dzisiejszych czasach prawie każdy ma telefon komórkowy. Ułatwia on życie ludziom na całym świecie. Wielkim udogodnieniem dla człowieka jest możliwość zadzwonienia w każdym miejscu. Ludzie są coraz bardziej zabiegani a większość interesów i tak załatwiają przez telefon. Trudno wyobrazić sobie bez niego życie. A jednak wykorzystując go zapominamy jakie powoduje on skutki uboczne. Naukowcy już dawno zauważyli że powoduje on wiele chorób w organizmie człowieka. Można korzystać z komórek ale nie można zapomnieć jakie konsekwencje przynosi używanie ich za często.
W świetle przedstawionych argumentów trudno jednoznacznie orzec czy wszystkie wynalazki wyszły na dobre ludzkości. Wszystko niestety zależy od ludzi którzy z nich korzystają. Nawet jeśli wynalazek jest innowacją okrzykniętą zbawieniem ludzkości to należy również pamiętać że w złych rękach może on być wykorzystany przeciwko nam. Każdy patent można wykorzystać na dwa sposoby i nie jest to błędem wynalazcy że jego wynalazek za kilkadziesiąt lat będzie wykorzystywany w zupełnie innych celach.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
5.10.2008 (18:53)

Dobre tylko troche za dobre jak bym wszystko przepisal to wiadomo by bylo ze mam zadanie z internetu :)

Formy wypowiedzi