profil

"Trwaj chwilo jesteś piękna"

drukuj
satysfakcja 29 % 7 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

(29 października 2007)

?Trwaj chwilo jesteś piękna? ? każdy z nas wspomina wiele wspaniałych i niepowtarzalnych wydarzeń jakie miały miejsce w naszym życiu chociaż szczerze mówiąc nie jest w stanie powiedzieć która z nich wspomina najmilej.
Moje życie składa się z wielu niespodzianek niekoniecznie tych najlepszych ale i nie najgorszych, czasem ich rozbieżność zaskakuje, właściwie nigdy nic do końca nie jest po mojej myśli, pomimo wielu starań i pozornie nieomylnych a czasem mniemałem genialnych planów. Szczerze mówiąc nie lubię spędzanych na co dzień dni są nudne i monotonne chodząc do szkoły zamiast czuć że się rozwijam i staje mądrzejszym z każdym dniem robie krok w tył. Wstając rano z łóżka już wiem jak będzie wyglądał mój kolejny dzień niezwykła wręcz niespotykana rutyna która usypia i zniechęca umysł do kreatywnej pracy. Nie chce się już nawet marzyć bo wszystko jest takie odległe od rzeczywistości że tylko pogrąża w smutku i złości .Czy umiem tylko zrzędzić i narzekać ? Nie po prostu wiem czego chce wiem kiedy powiem : ?Trwaj chwilo jesteś piękna ? ? mianowicie dorosłe życie wolne od nudy, pełne mojej inicjatywy. Praca ? tylko ta która da mi satysfakcje w której będę czuł ze się rozwijam że mój umysł myśląc czerpie z tego przyjemność ? znów za dużo oczekuje -prawda jest taka że : ?Dla chcącego nie ma nic trudnego ? wyobrażam sobie swoje dni ta codziennością która mnie budzi jest czysta kartka. Frajdą jest ta choćby ta myśl że wracam do domu o której chce, dni w których beztrosko stracę czas z bliskimi mi ludźmi nie będą miały swoich konsekwencji w szkole. Dla przykładu idąc na kręgle o których marzę od niepamiętnych czasów , przejażdżka do Gdańska tak po prostu żeby popatrzeć na śliczny zachód słońca albo tydzień w dzikiej dżungli. Beznadziejne głupie i dziecinne takie słowa padają z ust otaczających nas ludzi . Nikt nie uznaje beztroskiego podejścia do życia uważając że jest nieodpowiedzialne być może, chociaż wszystko jest dla ludzi wszystko ma swój umiar i smak podobnie jak rutyna która żywi się całe społeczeństwo ja chciałbym ją zabić choć kilkoma chwilami które były by przebłyskiem nadziei na coś lepszego. Na dzień dzisiejszy chwile które chciałbym przeżywać ściśle wiąże z marzeniami to one pomagają odnaleźć sens życia które nie ogranicza się do tego co nas otacza, zawsze sobie powtarzam ze nic nie jest w życiu pewne oprócz więzów krwi.


Pomimo pozornie przeżytych pięknych chwil, nie poprzestawajmy na nich. Tak naprawdę trzeba żyć w jedności ze swoim umysłem duchem i ciałem trzeba poznać swoje potrzeby każdy z nas jest inny każdy czerpie przyjemność z czegoś innego. Świadczą o tym choćby liczne nury filozoficzne ludzie na przestrzeni wieków podświadomie stosowali się do idei ?carpe diem ? lecz każdy interpretował ją na swój sposób. Dwudziesty pierwszy wiek nie zachęca nas do poznania samych siebie propaguje uniwersalny kicz który bawi i zaspokaja podstawowe potrzeby samorealizacji całego społeczeństwa nie bądźby jednymi z wielu obudźmy w sobie chęć wybicia się ponad przeciętność naprawdę warto poznać nowy wymiar wypowiadanego ? trwaj chwilo jesteś piękna ?


Przydatna praca? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Gramatyka i formy wypowiedzi