profil

Internet- jego wady i zalety

drukuj
satysfakcja 66 % 112 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

INTERNET:
Kiedy pod koniec lat sześćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych opracowano tajny projekt rządowy utworzenia globalnej, rozproszonej sieci komputerowej, nikt chyba nie przypuszczał, że stanie się ona czynnikiem wpływającym na życie milionów mieszkańców naszej Planety. Początkowo bowiem internet miał służyć USA do celów wojskowych, a dokładniej do przesyłania danych pomiędzy określoną siecią komputerów. W miarę upływu lat do tej globalnej sieci przyłączono uniwersytety, instytucje rządowe, a w końcu prywatnych użytkowników. W Polsce początki internetu sięgają lat 90-tych ubiegłego stulecia.
Gdyby dziś zapytać kogokolwiek, czym jest internet, może nie od razu podał by definicję tego hasła, ale na pewno wiedziałby o czym mowa. Jestem także pewna, że większość z nas miała już z nim konakt, lub ma go cały czas. W dzisiejszych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez internetu. Służy on do różnych celów: zarówno nauki, pracy jak i rozrywki. Długo można by wymieniać płynące z internetu korzyści. Internet ma mnóstwo zalet, takich jak:
- szybka komunikacja z ludźmi na całym świecie (np. przesyłanie e-maili, czat)
- szybkie przesyłanie informacji, listów, zdjęć (darmowa poczta)
- edukacja i szybkie znajdowanie informacji (zamiast robienie notatek na podstawie kilku książek wystarczy tylko wpisać słowa kluczowe w wyszukiwarce, np. Googlach. Trwa to o wiele szybciej, i jest o wiele prostrze)
- Szukając pracy nie musimy codziennie rano kupować gazet z ogłoszeniami, gdyż równie dobrze można to zrobić za pomocą Internetu i stron typu WWW.jobpilot.pl
- szybkie korzystanie ze swojego konta bankowego, przelewy pieniędzy, opłacanie rachunków itp.
- darmowe robienie zakupów przez internet (WWW.allegro.pl ) a także darmowe ściąganie plików przez różne programy typu P2P
- rozrywka: gry przez internet (WWW.gry.pl), czat z różnymi osobami (WWW.czateria.interia.pl) a także czytanie różnych artykułów np. o swoim idolu w różnych portalach (WWW.pudelek.pl)
- internet kształci, pomaga się rozwijać
Nie wolno zapominać, że internet, oprócz zalet, ma także mnóstwo wad, np.:
- przy ściąganiu plików z Internetu można w łatwy sposób, także w niewiedzy ściągnąć sobie wirusa, którego usunięcie może nas nie tylko sporo kosztować, ale także może to spowodować utratę danych
- po zainstalowaniu niektórych aplikacji i uruchomieniu ich zostajemy zasypani niepożądanymi reklamami
- rozwój hackerstwa: hakerzy mogą bez naszej najmniejszej świadomości włamywać się do naszego systemu i nie tylko przeglądać nasze pliki ale również sprawdzać jakie strony odwiedzamy w Internecie
- nigdy nie wiemy kto jest ?po drugiej stronie?. Dorośli wiedzą, że nie powinni podawać nieznajomym swoich prywatnych danych, jednak inaczej bywa z dziećmi.

Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (8) Brak komentarzy
6.5.2009 (16:13)

Boże. Nigdy nie czytałam takiej pracy w której by było tyle błędów stylistycznych. ;// To nie jest Rozprawka na poziomie Liceum.

2.5.2009 (17:04)

fajnie, gdyby była tu literatura, z jakiej korzystano...

12.2.2009 (18:32)

mi się przydało. daje 5.

Typ pracy