profil

Lepiej mieć rodzeństwo czy być jedynakiem?

drukuj
satysfakcja 79 % 394 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Jedynacy chcieliby mieć rodzeństwo, a ci co mają rodzeństwo chcieliby być jedynakami. Moim zdaniem rodzeństwo jest jedną z lepszych rzeczy w życiu.
Pierwszy argument uświadamia nas, że posiadanie rodzeństwa na bardzo duży wpływ na relacje między rówieśnikami. Kiedy mamy starszego brata lub siostrę i nasze kontakty są bardzo dobre, potrafimy się porozumieć, wspólnie wykonujemy polecenia rodziców to zdobyte pozytywne cechy ułatwiają nam komunikację z otoczeniem i jest nam łatwiej przyzwyczaić się do nowej grupy osób.
Następnym powodem, dla którego warto mieć rodzeństwo jest możliwość powierzania tajemnic, uzyskania rad. Gdy znajdujemy się w trudnej sytuacji i potrzebna jest nam rozmowa zawsze możemy zwrócić się do siostry czy brata. Oni znają nas najlepiej, wysłuchają i powiedzą jakie będzie najlepsze wyjście w danej sprawie.
Kolejnym argumentem jest pomoc w sprawach szkolnych. Starsze rodzeństwo może nam wytłumaczyć niezrozumiały materiał, pomóc w zadaniach domowych. Natomiast, jeśli mamy młodszego brata czy siostrę my możemy sie wykazać. Kiedy będziemy sobie pomagać zaoszczędzimy na czasie, poprawią się nasze relacje i nabierzemy więcej satysfakcji z bycia siostrą lub bratem.
Z kolei przejdę do następnego argumentu jakim jest zabawa. Bycie jedynakiem jest smutne, gdyż nie mamy z kim się bawić i zostaje nam tylko komputer, telewizor czy książka. Gdy mamy rodzeństwo możemy wolny czas wykorzystać na wspólną rozrywkę, na przykład grać w gry planszowe, jeździć na rolkach. Czas spędzony z bliską osobą jest przyjemniejszy niż pusty pokój i komputer.
Ostatnim powodem, dla którego warto mieć rodzeństwo jest możliwość poszerzania grona znajomych. Dzięki bratu czy siostrze poznajemy nowych kolegów i koleżanki, z którymi mamy okazję spotykać się na różnych uroczystościach i zabawach. Miło jest mieć wspólnych przyjaciół i spędzać razem z rodzeństwem i nimi wolny czas.
Moim zdaniem posiadanie rodzeństwa jest o wiele przyjemniejsze niż bycie jedynakiem. Sama mam dwóch braci i nie nie wyobrażam sobie siebie, jako egoistycznej, myślącej wyłącznie o sobie jedynaczce. Rodzeństwo jest jedną z tych wartości, których nie zamieniłabym na nic innego.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (16) Brak komentarzy
23.12.2011 (21:49)

Uważam ze napisałaś tą pracę tylko z punktu widzenia osoby która ma rodzenstwo, a nie postawiłaś się w sytuacji jedynaka. Jestem jedynaczką i nie jestem egoistką. To czy ktos jest egoistą zależy od tego jak go rodzice wychowali a nie od tego czy ma rodzeństwo czy nie

25.10.2011 (15:10)

Bardzo fajna rozprawka.Gdybym dostał z niej piątkę...

8.10.2011 (16:26)

To zależy czy starsze czy młodsze rodzeństwo . Mlodszym rodzeństwem trzeba się opiekować , jeżeli źle to robisz dostajesz bure lub manto . Młodszego rodzeństwa nie możesz karcić bo się poskarży i dostaniesz manto. Młodsze rodzeństwo zawsze jest odbierane przez rodziców jako słabsze i to któremu należy się więcej . Młodszemu rodzeństwu musisz ustępować "jesteś starszy bądź mądrzejszy" Zapomnij o wolnym czasie . Praca nie opisuje minusów posiadania rodzeństwa .

Formy wypowiedzi