profil

Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo

drukuj
satysfakcja 81 % 678 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Ich bin um 6 Uhr aufgestanden. Dann habe ich mich gewaschen. Zum Frhstck habe ich Sandwick gegessen. Danach habe ich Zhne geputzt und mich angezogen. Dann bin ich in die Schule gegangen. In der Schule habe ich viel gelernt, gerechnet, gebastelt, gesungen, geturnet, geschrieben. Am Nachmittag bin ich nach Hause gegangen. Zu Hause habe ich mich erholt. Ich habe Mittag gegessen. Dann habe ich Geschirr gesplt. Ich habe Hausaufgabe gemacht. Am Abend habe ich gferngesehen, Buch gelesen. Um 22 Uhr bin ich schlafen gegangen.

TŁUMACZENIE:

Wstałam o 6. Potem umyłam się. Zjadłam śniadanie. Następnie umyłam zęby i ubrałam się. Potem poszłam do szkoły. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam. Po południu poszłam do domu. W domu odpoczywałam. Zjadłam obiad. Potem umyłam naczybia. Zrobiłam zadanie domowe. Wieczorem oglądałam telewizję, czytałam książkę. O 22 poszłam spać.

aufgestanden - aufstehen - wstawać
gewaschen - waschen - myć
gegessen - essen - jeść
geputzt - putzen - mycie (np. zębów)
angezogen - anziehen - ubierać się
gagangen - gehen - iść
gelernt - lernen - uczyć się
gerechnet - rechnen - liczyć
gebastelt - basteln - prace ręczne
gesungen - singen - śpiewać
geturnet - turnen - ćwiczyć
geschrieben - schreiben - pisać
erholt - holen - odpoczywać
gesplt - splen - zmywać
gemacht - machen - robić
ferngesehen - fernsehen - oglądać telewizję
gelesen - lesen - czytać


Powyższa praca jest w 100% dobrze napisana. Pisaliśmy ją na lekcji razem z nauczycielką od języka niemieckiego.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (28) Brak komentarzy zobacz wszystkie
30.1.2012 (13:07)

nauczycielka chyba coskolwiek rozkojarzona była.... ;)

25.1.2012 (16:11)

Praca spox ale dużo ludzi piszę o błędach. Zobaczymy co dostanę :/...

5.12.2011 (17:33)

Praca może i by była dobra, gdyby nie setki błędów ;(

23.12.2011 (22:14)

@Jeanette14 oj, to czego tutaj szukasz? :C

brakuje umlautów i są literówki, WIEM TO.

praca na 100% dobrze jest napisana, bo robiona na lekcji.

8.11.2011 (17:03)

duzo literówek chociażby i błędów .. do tego praca jest tak banalna i prostacka ze mała głowa .

9.11.2011 (20:35)

@Jeanette14 napisz coś lepszego.

btw. pisałam to w gimnazjum.

2.11.2011 (19:28)

Niestety są tu błędy!

4.11.2011 (16:54)

@Jeanette14 Pokaż.

Typ pracy


sinetuuu0 rozwiązanych zadań
Język niemiecki 300 pkt 29.10.2014 (19:52)

Napisz list motywacyjny :  - o jakie miejsce pracy się ubiegasz i dlaczego. - czy i jakie masz doświadczenie zawodowe. - dlaczego...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 225 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

1212romek12120 rozwiązanych zadań
Język niemiecki 20 pkt 29.10.2014 (16:46)

Potrzebny i krótki życiorys Johanna Gutenberga po niemiecku. Z góry dziękuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

krokdus0 rozwiązanych zadań
Język niemiecki 40 pkt 28.10.2014 (17:29)

POMOCY w załączniku macie zdjęcie zadania ktoś wie jakie to rozwiązania? Zadanie G2 temat pierwszy strona 21 ćwiczeniówka nowa era der,die,das do...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 30 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Algiasz0 rozwiązanych zadań
Język niemiecki 50 pkt 27.10.2014 (20:29)

Odpowiedz na pytania : 1.wann fängt die schule an? 2.was machst du um 15 uhr ? 3.Um wie viel uhr kommst du von 4.der schule nach hause zuruck ?...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

siwa12345670 rozwiązanych zadań
Język niemiecki 100 pkt 27.10.2014 (20:01)

PROSZE O ODPOWIEDZI PO NIEMIECKU :))1. Wann geht deine Mutter einkaufen? 2. Gibt es in deiner Stadt ein Einkaufszentrum? 3. Wo kaufst du Brot? 4....

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.