profil

satysfakcja 81 % 676 głosów

Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Ich bin um 6 Uhr aufgestanden. Dann habe ich mich gewaschen. Zum Frhstck habe ich Sandwick gegessen. Danach habe ich Zhne geputzt und mich angezogen. Dann bin ich in die Schule gegangen. In der Schule habe ich viel gelernt, gerechnet, gebastelt, gesungen, geturnet, geschrieben. Am Nachmittag bin ich nach Hause gegangen. Zu Hause habe ich mich erholt. Ich habe Mittag gegessen. Dann habe ich Geschirr gesplt. Ich habe Hausaufgabe gemacht. Am Abend habe ich gferngesehen, Buch gelesen. Um 22 Uhr bin ich schlafen gegangen.

TŁUMACZENIE:

Wstałam o 6. Potem umyłam się. Zjadłam śniadanie. Następnie umyłam zęby i ubrałam się. Potem poszłam do szkoły. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam. Po południu poszłam do domu. W domu odpoczywałam. Zjadłam obiad. Potem umyłam naczybia. Zrobiłam zadanie domowe. Wieczorem oglądałam telewizję, czytałam książkę. O 22 poszłam spać.

aufgestanden - aufstehen - wstawać
gewaschen - waschen - myć
gegessen - essen - jeść
geputzt - putzen - mycie (np. zębów)
angezogen - anziehen - ubierać się
gagangen - gehen - iść
gelernt - lernen - uczyć się
gerechnet - rechnen - liczyć
gebastelt - basteln - prace ręczne
gesungen - singen - śpiewać
geturnet - turnen - ćwiczyć
geschrieben - schreiben - pisać
erholt - holen - odpoczywać
gesplt - splen - zmywać
gemacht - machen - robić
ferngesehen - fernsehen - oglądać telewizję
gelesen - lesen - czytać


Powyższa praca jest w 100% dobrze napisana. Pisaliśmy ją na lekcji razem z nauczycielką od języka niemieckiego.


Autor Jeanette14
Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (28) Brak komentarzy zobacz wszystkie
30.1.2012 (13:07)

nauczycielka chyba coskolwiek rozkojarzona była.... ;)

25.1.2012 (16:11)

Praca spox ale dużo ludzi piszę o błędach. Zobaczymy co dostanę :/...

5.12.2011 (17:33)

Praca może i by była dobra, gdyby nie setki błędów ;(

23.12.2011 (22:14)

@Jeanette14 oj, to czego tutaj szukasz? :C

brakuje umlautów i są literówki, WIEM TO.

praca na 100% dobrze jest napisana, bo robiona na lekcji.

8.11.2011 (17:03)

duzo literówek chociażby i błędów .. do tego praca jest tak banalna i prostacka ze mała głowa .

9.11.2011 (20:35)

@Jeanette14 napisz coś lepszego.

btw. pisałam to w gimnazjum.

2.11.2011 (19:28)

Niestety są tu błędy!

4.11.2011 (16:54)

@Jeanette14 Pokaż.

Typ pracy


Zadania z Języka niemieckiego
Nieaktywny
Język niemiecki 100 pkt wczoraj o 20:15

Podczas wakacji pracowałaś w niemczech. Napisz do koleżanki e-maila w którym...              * napiszesz gdzie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Język niemiecki 10 pkt 23.10.2014 (19:44)

Kompass 2 podręcznik str.30Tam jest taka żółta ramka i trzeba to dokończyć używając przykładów ze strony 29 zadania 5 (też w żółtej ramce).

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Język niemiecki 10 pkt 23.10.2014 (15:40)

Pomocy powiedzcie mi ile lat maja zamki leżące nad renem w niemczech!!

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Język niemiecki 150 pkt 22.10.2014 (21:07)

Potrzebuje szybkiej pomocy w zadaniach podręcznik DAS IST DEUTSCH 1 strona 66-67 wszystkie zadania ;)

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 113 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Język niemiecki 15 pkt 22.10.2014 (20:14)

Napisz wypracowanie 20 zdan o obowiazkach w mojej rodzinie. mam siostre i rodziców .Prosze o pomoc.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.