profil

Dzieje Marcina Borowicza i Andrzeja Radka w punktach.

drukuj
satysfakcja 84 % 154 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

DZIEJE MARKA BOROWICZA
1. Nauka w szkole elementarnej w Owczarach;
2. Egzaminy do szkoły gmnazjalnej w Klerykowie poprzedzone korepetycjami u nauczyciela Majewskiego;
3. Umieszczenie Marcina na stancji u "Starej Przepiórzycy";
4. Śmierć matki;
5. Żarliwość religijna jako forma pocieszenia po śmierci ukochanej osoby;
6. Uleganie wpływom rusyfikacji;
7. Budzenie się samodzielności myślenia-ateizm i lektura zakazanych książek;
8. Wstrząs psychiczny na lekcji j. polskiego podczas recytacji "Reduty Ordona";
9. Udział w zebraniach koła samokształceniowego na "górce" u Gontali;
10. Wyzyskanie pozycji ulubieńca rusyfikatorów w celu pomocy Radkowi zagrożonemu wydaleniem ze szkoły;
11. Zemsta na Majewskim;
12. Miłość do Biruty;
13. Matura;
14. Rozpacz po wyjeżdzie Biruty w głąb Rosji;
15. Wsparcie ze strony Radka-symboliczny uścisk dłoni w chwili załamania Borowicza.

DZIEJE ANDRZEJA RADKA
1. Skromne żeycie Andrzeja Radka w rodzinnej wsi Pajęczyn Dolny;
2. Kawka przedrzeżniany przez Jędrka;
3. Chłopiec przyłapany na gorącym uczynku;
4. Uczenie Andrzeja czytania i pisania przez mężczyznę;
5. Śmierć Kawki;
6. Podróż do Klerykowa;
7. Spotkanie pana Płoniewicza przez chłopca;
8. Mieszkanie na stancji u szlachcica wzamian za korepetycje dla jego dzieci;
9. Pierwszy dzień w szkole;
10. Bójka;
11. Borowicz ratuje Jędrka;
12. Dołączenie chłopca do tajnego kółka samokształceniowego;
13. Matura;
14. Przyjacielski gest.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (12) Brak komentarzy
19.2.2011 (15:21)

hehe.... "MAREK"
Główny bohater miał na imię Marcin !

30.11.2009 (19:12)

Brakuje kilku elementów ale to nic nie szkodzi

27.10.2009 (15:54)

IDENTYCZNE zadanie dostałam! :O.

dzięki, troszeczke brakuje elementów np. o strzelaniu z pistoletów, ale ogółem wszystko jest ;))!

25.3.2009 (10:47)

to był macin borowicz a nie marek

10.3.2009 (19:37)

Literówka taka jakby to moja Pani z polaka powiedziała ze Maciej to Marek ^^ chyba myslalam ze maciej do Maciek i tam masz żeycie a nie życie ciekawe ile psepisze z literowkami daje 6 :p



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.