profil

Życiowe wartości, co jest najważniejsze w życiu

drukuj
satysfakcja 59 % 108 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Zagadnienie, które nie dawało mi spokoju przez niezwykle długi okres czasu brzmi: co jest dla mnie najważniejsze w życiu? Na szczęście udało mi się znaleźć odpowiedź na to nurtujące pytanie. „Przyjaźń powiększa szczęście i pomniejsza nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek.” Ta myśl Addisona Joseph’a doskonale ukazuje, jak ważna w życiu jest ta druga postać, która zawsze pomoże nam w potrzebie.
Osoba mająca przyjaciela jest szczęśliwa, ponieważ wie, że nie jest zdana na samego siebie i zawsze może na kogoś liczyć. Człowiek nie posiadający kogoś bliskiego nie czuje się tak dobrze jak ten pierwszy. Jest osamotniony, odizolowany od świata, nie ma w nikim oparcia.
Wielu ludzi najbardziej ceni pieniądze, karierę i sukces. Czy jednak ktoś pomoże im, gdy stracą pracę, a ich fundusze ulegną wyczerpaniu? Nie mogę zaprzeczyć, iż dla mnie również kariera jest ważna, od dziecka pragnę zostać adwokatem. Jednak podczas dążenia do wyznaczonego celu, nie zapominam o moich przyjaciołach, którzy pomogą mi wstać po kolejnym upadku.
„Chcąc być czyimś przyjacielem, trzeba stać się godnym przyjaźni.” Musimy jednak pamiętać, iż przyjaźń wymaga poświęceń z obu stron. Nie możemy oczekiwać wsparcia, jeśli sami go nie okażemy. Należy traktować towarzysza jak najpiękniejszy skarb, a również będziemy tak doceniani, poczujemy się jak ktoś wyjątkowy.
Niegdyś uważałam, iż najcenniejszą z wartości jest miłość. Jednak po kilku porażkach, uznałam, iż jest to ulotne uczucie, które często potrafi dogłębnie zranić nasze serca. Wtedy pojawiają się przyjaciele z pudełkiem lodów, paczką chusteczek i filmami, przy których można się wypłakać. To oni są przy nas w takich chwilach, sprawiają, iż nasze samopoczucie ulega poprawie, wyciągają pomocną dłoń.
Zawsze doceniałam również honor, dobro czy sprawiedliwość. Jednak braterstwo jest tak niezwykle istotne również ze względu na to, iż ułatwia nam naszą egzystencję. Przyjaciel pomoże nam odrobić zadanie domowe, pożyczy pieniądze, da dobrą radę czy wyprowadzi psa na spacer. Oczywiście, nie można zawierać znajomości, licząc jedynie na korzyści, gdyż może ona w krótkim czasie stracić sens.
Reasumując, dzięki przyjaźni czujemy się pewniej, nie musimy sami rozwiązywać naszych problemów, zawsze ktoś nas pocieszy i pomoże w trudnych chwilach. Braterstwo to najpiękniejsza sprawa, z jaką spotkałam się w całym moim życiu. Mimo tego, iż długo szukałam bratniej duszy, wreszcie nie czuję się samotna ani bezsilna. Teraz już wiem, iż właśnie to jest najpiękniejszą drogą do szczęścia.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
28.9.2011 (17:59)

no .. dobra praca , ale nie dla mnie .. ; / nie dokońca mi o to chodziło ; //
Ale tsk to , to super praca .! ;)

17.1.2011 (21:15)

Świetna praca .. mi się podoba ;] Super uzasadnione ;] świetne ;]

30.10.2008 (17:09)

szczerze nie oto troszkę chodzi

Formy wypowiedzi