profil

Tytuł Siłaczka.

drukuj
satysfakcja 88 % 32 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Stasia Brzozowska była nauczycielką w wiejskiej szkole.
Młoda, konsekwentna w działaniu, uparcie realizowała swoje ideały i chętnie niosła pomoc i oświatę najuboższym. Nigdy nie szukała w życiu przyjemności, zyła bardzo skromnie, pragnęła się kształcić i odkrywać nowe horyzonty. Podjęła samotną walkę z ciemnotą chłopstwa i poprawę warunków ich życia.
Do samego końca trwała na posterunku dzielnie przezwyciężając mnożące się przeszkody, dlatego zyskała miłość i szacunek swoich uczniów i ludzi ze wsi, czego dowodem jest wyprawa chłopca w okropną zawieruchę po leki dla swojej nauczycielki. Jako pedagog odniosła niezaprzeczalny sukces - obudziła w chłopskim dziecku chęć zdobywania wiedzy i poznawania świata. Pokazała, że mimo wielu trudów i rozterek, człowiek musi zmierzać do przodu i odnaleźć swoje powołanie - jedynie wtedy można powiedzieć, ze żyjąc osiągnął to, co chciał osiągnąć.
Jak widać Stanisława zasługuje na miano "siłaczki". Przez całe życie toczyła walkę "o lepsze jutro" dla siebie i przede wszystkim dla innych.


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: tytuł_siłaczka..doc
Komentarze (4) Brak komentarzy
26.2.2009 (19:22)

to znaczy ja czytałam książkę, w której pisało Brzozowska. Pani powiedziła nam, żę w starszych wydaniach możemy znaleźc takie nawzisko.

^na notkę się nadaje^

8.10.2008 (18:56)

Spoko ^^

6.4.2008 (11:19)

hahaha Brzozowska? xDD a ta wypowiedź spoko, spoko :PP

jako krótka notatna fajnie napisane oceniam na 5 :)

2.4.2008 (15:57)

Bozowska a nie Brzozowska!



Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 1 godzinę 48 minut temu

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.