profil

/

Zadania Prace

Jak ja mogę chronić środowisko?

drukuj
satysfakcja 85 % 1885 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ochrona środowiska jest w dzisiejszych czasach niezbędna. Człowiek zniszczył już wiele walorów przyrody i robi to nadal. Nasuwa się więc pytanie: "Jak ja mogę chronić przyrodę?" Otóż są pewne sposoby...

1) Gaszenie światła po wyjściu z pokoju, wyłączanie telewizora, radia i komputera, gdy już nikt z nich nie korzysta.

2) Dbanie o czystość środowiska, nie wyrzucanie śmieci na ulicę, a także segregowanie odpadów.

3) Korzystanie z ekologicznych środków transportu (np. rower)

4) Zabieranie na zakupy własnej torby, aby nie pakować produktów w plastikowe torebki ze sklepu.

5) Zwracanie większej uwagi na kupowane produkty. Jeśli są oznakowane symbolami, które świadczą o ich pozytywnym wpływie na środowisko naturalne (np. opakowanie nadające się do recyklingu; nie testowane na zwierzętach, itp.) są to wówczas produkty ekologiczne.

6) Zakręcanie wody, gdy nie jest już potrzebna, dokręcanie kranów.

7) Nie rozpalanie ognisk w lasach lub na polach w czasie podwyższonego zagrożenia pożarowego.

8) Używanie antyperspirantów w kulkach, nie dezodorantów w sprayu zawierających freony.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (23) Brak komentarzy
17.6.2011 (10:55)

Tylko stosujcie się moi mili do tych zaleceń, a każdemu będzie lepiej się żyło :)

14.6.2011 (18:27)

dzięki za prace uratowałaś mnie prze brakiem pracy domowej

5.6.2011 (14:51)

Super! Dostałam z biologii 6. [po lekkich zmianach] a teraz na niemiecki tylko przetłumaczyć =)

5.5.2011 (20:13)

` eeev.. czy ja wiem .. ; d potrzebne mi sa rysunki ... nic w necie z najść nie mogę ! ; /

ale ogólnie to praca nawet , nawet . ;-D ;p

28.4.2011 (18:57)

Super praca dostałam 6 i na konkursie miałam 1 miejsce

Rozkład materiału


Zadania z Biologii
aneczka_jablonska1 rozwiązane zadanie
Biologia 20 pkt 25.3.2015 (18:59)

Opisz czynniki wpływające na różnorodność gatunkową i ekosystemową oraz przedstaw wpływ lodowaceń na rozmieszczenie gatunków

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15
Rozwiązuj

aneczka_jablonska1 rozwiązane zadanie
Biologia 15 pkt 25.3.2015 (18:57)

Opisz i porównaj autogenezę wybranej rośliny jednorocznej oraz wieloletniej

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12
Rozwiązuj

aneczka_jablonska1 rozwiązane zadanie
Biologia 10 pkt 25.3.2015 (18:19)

Wykaż przystosowanie roślin korzeń liść do życia w różnych środowiskach . Kserofity Hydrofity Hydrofity Mezofity.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Darusiia1230 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 24.3.2015 (22:46)

Porównaj budowę i funkcje układu krwionośnego i limfatycznego człowieka.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Valla0 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 24.3.2015 (20:55)

Proszę o pomoc! 3. Napisz część/części roślin, które mają znaczenie gospodarcze dla człowieka – są dodawane do potraw (np. korzeń, łodyga, liść,...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.