profil

/

Zadania Prace

Jak ja mogę chronić środowisko?

drukuj
satysfakcja 85 % 1874 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ochrona środowiska jest w dzisiejszych czasach niezbędna. Człowiek zniszczył już wiele walorów przyrody i robi to nadal. Nasuwa się więc pytanie: "Jak ja mogę chronić przyrodę?" Otóż są pewne sposoby...

1) Gaszenie światła po wyjściu z pokoju, wyłączanie telewizora, radia i komputera, gdy już nikt z nich nie korzysta.

2) Dbanie o czystość środowiska, nie wyrzucanie śmieci na ulicę, a także segregowanie odpadów.

3) Korzystanie z ekologicznych środków transportu (np. rower)

4) Zabieranie na zakupy własnej torby, aby nie pakować produktów w plastikowe torebki ze sklepu.

5) Zwracanie większej uwagi na kupowane produkty. Jeśli są oznakowane symbolami, które świadczą o ich pozytywnym wpływie na środowisko naturalne (np. opakowanie nadające się do recyklingu; nie testowane na zwierzętach, itp.) są to wówczas produkty ekologiczne.

6) Zakręcanie wody, gdy nie jest już potrzebna, dokręcanie kranów.

7) Nie rozpalanie ognisk w lasach lub na polach w czasie podwyższonego zagrożenia pożarowego.

8) Używanie antyperspirantów w kulkach, nie dezodorantów w sprayu zawierających freony.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (23) Brak komentarzy
17.6.2011 (10:55)

Tylko stosujcie się moi mili do tych zaleceń, a każdemu będzie lepiej się żyło :)

14.6.2011 (18:27)

dzięki za prace uratowałaś mnie prze brakiem pracy domowej

5.6.2011 (14:51)

Super! Dostałam z biologii 6. [po lekkich zmianach] a teraz na niemiecki tylko przetłumaczyć =)

5.5.2011 (20:13)

` eeev.. czy ja wiem .. ; d potrzebne mi sa rysunki ... nic w necie z najść nie mogę ! ; /

ale ogólnie to praca nawet , nawet . ;-D ;p

28.4.2011 (18:57)

Super praca dostałam 6 i na konkursie miałam 1 miejsce

Rozkład materiału


Zadania z Biologii
iza5000 rozwiązanych zadań
Biologia 20 pkt Dzisiaj 16:40

MEJOZA  1.Dlaczego podczas powstawania komórek rozrodczych zostaje zredukowana o połowę liczba chromosomów? 2.Ile par chromosomów...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

iza5000 rozwiązanych zadań
Biologia 30 pkt Dzisiaj 16:31

MEJOZA - odpowiedz(pisemnie w zeszycie) na poniższe pytania: 1.Dlaczego podczas powstawania komórek rozrodczych zostaje zredukowana o połowę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 23 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

zuzanna101040 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 30.1.2015 (15:10)

Podaj  nazwę procesu  biotechnologii  tradycyjnej  który jest  wykorzystywany  w przemyśle spożywczym. Napisz na czym...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

poetka19970 rozwiązanych zadań
Biologia 30 pkt 29.1.2015 (15:13)

Jakie znaczenie gospodarcze mają mszaki w przyrodzie?

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 23 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

poetka19970 rozwiązanych zadań
Biologia 20 pkt 29.1.2015 (14:30)

Co oznacza pojęcie "organizmy pionierskie"?

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.