profil

/

Zadania Prace

Pierwsi ludzie

drukuj
satysfakcja 59 % 192 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Człowiek rozumny (Homo sapiens) pojawił się w Afryce około 200 tys. lat temu. Początkowo zajmował sięgłównie zbieractwem. Z czasem zaczął także polować na zwierzęta. Przez kolejne tysiąclecia rozwijał swoje umiejętności, wśród których do najważniejszych należało porozumiewanie się za pomocą mowy. Wykonywał też coraz doskonalsze narzędzia.
Około 120 tys. lat temu ludzie zaczęli opuszczać Afrykę i osiedlać się na pozostałych kontynentach. Niespełna 12 tys. lat temu zamieszkiwali już wszystkie części świata z wyjątkiem Antarktydy.


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: pierwsi_ludzie.doc
Komentarze (6) Brak komentarzy
30.9.2011 (13:12)

super dzięki temu dostałam 6 z historri i nie tylko:)

25.9.2011 (11:09)

Dziadostwo do chrzanu nie przydało się a i jeszcze jedno z kąd sie wzieli w Afryce ;//

15.6.2011 (18:48)

fajne przydaje się :)

4.6.2011 (05:55)

bez sensu a skad sie wzieli a afryce ?

26.9.2007 (15:34)

bardzo krótkie ;/

Historia powszechna


Zadania z Historii
agula26100 rozwiązanych zadań
Historia 50 pkt 1 godzinę 15 minut temu

Prosze o pomoc musze napisać eseje, nie muszą być długie, na tematy : 1.Konstytucja 3 maja 2.Demokracja szlachecka 3.Monarchia patrymonialna w...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

agula26100 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt Dzisiaj 15:47

Prosze o napisanie eseju na temat : 1.Konstytucja 3 maja  2.Demokracja szlachecka 3.Monarchia patrymonialna w Europie Monarchia patrymonialna...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

orzeszek771 rozwiązane zadanie
Historia 10 pkt 23.1.2015 (16:38)

1. Które zabory objęła Wiosna Ludów w 1848 roku? 2. Jaki był skutek upadku Powstania Wielkopolskiego w 1848 roku? 3. Jaki był skutek Wiosny Ludów w...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

zuzekzuzek0 rozwiązanych zadań
Historia 100 pkt 23.1.2015 (13:58)

"0giovanni gentile – wychowanie faszystowskie "

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

ancia2421 rozwiązane zadanie
Historia 20 pkt 23.1.2015 (00:25)

W dniu 25 września 2003 r. została zawarta umowa międzynarodowa pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Federacją Rosyjską, niewymagająca ratyfikacji,...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.