profil

Czy warto mieć swoją domową biblioteczkę

drukuj
satysfakcja 88 % 135 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

1. Teza: czy warto mieć swoją biblioteczkę

2. Argumenty:
- własne książki to oszczędność czasu
- natychmiastowa pomoc w nauce - podręczniki, słowniki, atlasy
- stała i dostępna w każdej chwili porada w różnych dziedzinach życia
- rozrywka
- kształtowanie szacunku dla książki i umiejętności posługiwania się nią
- zbieranie książek jako hobby
- wzbogacenie swojego języka

3. Tematem mojej rozprawki jest: czy warto mieć domową biblioteczkę. Będę próbował przekonać wszystkich o tym, że warto posiadać swoją biblioteczkę. Każdy człowiek, który chce się rozwijać umysłowo i brać czynny udział w życiu kulturalnym powinien mieć własną biblioteczkę, gdyż daje ona bardzo wiele korzyści.

Zacznę od tego, iż mając swoją biblioteczkę możemy korzystać z niej w każdej chwili. Zdarzyło mi się, że w niedzielę przypomniałem sobie o lekturze, którą miałem przeczytać na poniedziałek. Wtedy jedynym ratunkiem była moja biblioteczka. Wśród moich książek znajduje się wiele różnych lektur szkolnych, z których korzystali moi rodzice, a następnie moja siostra i ja.

Wyobraźnia każdego człowieka najlepiej kształtuje się podczas czytania książki. W dzisiejszych czasach możemy dotrzeć do książek o tematyce najbardziej nam odpowiadającej. Mamy do wyboru przeróżne gatunki literackie, począwszy od miłosnych wierszy, poprzez powieści fantastyczne, skończywszy na kryminałach i książkach dla ludzi o mocnych nerwach.

Mając własne książki będziemy mogli wymieniać się nimi z innymi młodymi czytelnikami. Może to nas zdopingować do czytania. Jednak, żeby przechowywać książki, trzeba je szanować. Inaczej nie przetrwają i nie będziemy mogli przekazać ich następnemu pokoleniu. Sam wiele razy słyszałem od mamy, abym używał zakładek i nie zaginał stron. Każdy powinien zostać nauczony szacunku do książek, gdyż sami nie wiemy do czego się one mogą nam w życiu przydać.

Wydaje mi się również, że dzięki biblioteczce będziemy więcej czytali, co może zaprocentować w przyszłości. Poza tym mając książki ,,pod ręką" możemy lepiej przygotowywać się do lekcji. Biblioteczka powinna stanowić warsztat pracy ucznia.

Na zakończenie pragnę również zwrócić uwagę na to, że zdjęta z półki powieść pozwoli przyjemnie spędzać czas i staje się dla nas wybawieniem w chwilach, kiedy się nudzimy. Ulubiona pozycja poprawia nam nastrój. Możemy czytać ją nawet kilka razy. Jednym słowem może dostarczyć nam ciekawych wrażeń, poruszyć naszą wyobraźnię i stać się miłą rozrywką w wolnym czasie.

Uważam, że z powyższych sądów jasno wynika iż warto mieć swoją biblioteczką. Mam nadzieję, że płyną z tego same korzyści. Zaczynajmy więc wypełniać półki książkami ! Warto mieć w domu cierpliwego doradcę, rzetelnego informatora i wiernego przyjaciela.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
15.11.2008 (16:22)

wow fajny tekst ;p;p

^^

17.3.2008 (16:32)

fajny tekst! właśnie moja nauczycielka zadała mi taki temat bo myślała ze jak ona wymyśli sobie jakiś unikalny temat to nieściągniemy z neta xD a jednak... oceniam na 6 bo uratowałeś mi życie i dostałem z tego 5 bez zastrzeżeń!!

20.9.2007 (14:57)

bardzo dobry tekst...

Formy wypowiedzi