profil

Co to jest patriotyzm? Czy w dzisiejszych czasach można być patriotom?

drukuj
satysfakcja 67 % 565 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Co to jest patriotyzm?
Czy w dzisiejszych czasach można być Patriotom?

PATRIOTYZM - szacunek i umiłowanie ojczyzny, gotowość do poświęcenia się dla niej i narodu, stawianie dobra własnego kraju ponad interesy osobiste. Poczucie silnej więzi emocjonalnej i społecznej z narodem, jego kulturą i tradycją.

Patriotyzm to postawa wyrażająca się w wypełnianiu podstawowych konstytucyjnych obowiązków obywatelskich, takich jak służba wojskowa i obrona ojczyzny, wierność dla kraju, troska o wspólne dobro i dbałość o stan środowiska naturalnego, przestrzeganie prawa, gotowość do ponoszenia wszelkich ciężarów i świadczeń, w tym też płacenia podatków.

Patriotyzm łączy się z szacunkiem dla innych narodów. Rozróżnia się patriotyzm lokalny – miłość do stron rodzinnych, do miejsca urodzenia i wychowania, miejsca zamieszkania, oraz patriotyzm regionalny – przywiązanie do krainy, dzielnicy kraju. Wynaturzeniem patriotyzmu jest szowinizm.

PATRIOTA - (p.łc. z gr. patriótes ‘rodak’ od ptrios ‘pochodzący od tego samego ojca’ od patr ‘ojciec’) osoba wykazująca się patriotyzmem, kochająca swoją ojczyznę i własny naród, gotowa do poświęceń dla ich dobra.

W dzisiejszych czasach można być patriotom. Jak? Bardzo prosta sprawa. Chłopcy powinni odbywać służbę wojskową, płacenie podatków, łączenie się z narodem podczas klęski lub tragedii narodowej, przestrzegać żałoby narodowej gdy taka zostanie nałożona na kraj przez prezydenta.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (24) Brak komentarzy
24.11.2011 (16:08)

i z jakiego źrudła

24.11.2011 (16:08)

czy to jest dobra definicja

9.11.2011 (17:11)

Może Być

8.11.2011 (15:49)

pomogło mi to

7.11.2011 (14:12)

to co tu jest bardzo dobrze napisane ale bardzo mało ja to napisałam w 20 min dobre to jest ale bardzo mało informacja.



Zadania z Wiedza o społeczeństwii
kasiula870 rozwiązanych zadań
Wiedza o społeczeństwie 40 pkt wczoraj o 18:43

Zakres odpowiedzialności pracowników z tytułu naruszenia przepisów pp

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 30 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

LedwoZdalemHAHAHAHHAHAAHA0 rozwiązanych zadań
Wiedza o społeczeństwie 10 pkt 26.2.2015 (18:19)

Siemka mam pytanie czy może to być prasówka na Wos? \/\/ CZY WARTO BRAĆ UDZIAŁ W WYBORACH? Moim zdaniem warto brać udział w...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

karolxkarolcia0 rozwiązanych zadań
Wiedza o społeczeństwie 10 pkt 26.2.2015 (18:04)

Http://www.ProMC.pl/polecam.php?id=vexazi1

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

agu181650 rozwiązanych zadań
Wiedza o społeczeństwie 10 pkt 26.2.2015 (16:47)

Muszę zrobić plakat na wos o petycji, co mogę na nim narysować? Prosze pomocy :)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

selena7770 rozwiązanych zadań
Wiedza o społeczeństwie 10 pkt 25.2.2015 (17:44)

Referat na temat myśli i działalność mahatma gandhiego i ks jerzego popiełuszki

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.