profil

Co to jest patriotyzm? Czy w dzisiejszych czasach można być patriotom?

drukuj
satysfakcja 67 % 565 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Co to jest patriotyzm?
Czy w dzisiejszych czasach można być Patriotom?

PATRIOTYZM - szacunek i umiłowanie ojczyzny, gotowość do poświęcenia się dla niej i narodu, stawianie dobra własnego kraju ponad interesy osobiste. Poczucie silnej więzi emocjonalnej i społecznej z narodem, jego kulturą i tradycją.

Patriotyzm to postawa wyrażająca się w wypełnianiu podstawowych konstytucyjnych obowiązków obywatelskich, takich jak służba wojskowa i obrona ojczyzny, wierność dla kraju, troska o wspólne dobro i dbałość o stan środowiska naturalnego, przestrzeganie prawa, gotowość do ponoszenia wszelkich ciężarów i świadczeń, w tym też płacenia podatków.

Patriotyzm łączy się z szacunkiem dla innych narodów. Rozróżnia się patriotyzm lokalny – miłość do stron rodzinnych, do miejsca urodzenia i wychowania, miejsca zamieszkania, oraz patriotyzm regionalny – przywiązanie do krainy, dzielnicy kraju. Wynaturzeniem patriotyzmu jest szowinizm.

PATRIOTA - (p.łc. z gr. patriótes ‘rodak’ od ptrios ‘pochodzący od tego samego ojca’ od patr ‘ojciec’) osoba wykazująca się patriotyzmem, kochająca swoją ojczyznę i własny naród, gotowa do poświęceń dla ich dobra.

W dzisiejszych czasach można być patriotom. Jak? Bardzo prosta sprawa. Chłopcy powinni odbywać służbę wojskową, płacenie podatków, łączenie się z narodem podczas klęski lub tragedii narodowej, przestrzegać żałoby narodowej gdy taka zostanie nałożona na kraj przez prezydenta.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (24) Brak komentarzy
24.11.2011 (16:08)

i z jakiego źrudła

24.11.2011 (16:08)

czy to jest dobra definicja

9.11.2011 (17:11)

Może Być

8.11.2011 (15:49)

pomogło mi to

7.11.2011 (14:12)

to co tu jest bardzo dobrze napisane ale bardzo mało ja to napisałam w 20 min dobre to jest ale bardzo mało informacja.



Zadania z Wiedza o społeczeństwii
Rose970 rozwiązanych zadań
Wiedza o społeczeństwie 10 pkt 19.12.2014 (21:17)

Hej potrzebuje waszej pomocy  mam napisać pracę kontrolną i potrzebuję waszej pomocy  praca potrzebna mi jest na wczoraj. "Istota...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

aife0 rozwiązanych zadań
Wiedza o społeczeństwie 25 pkt 19.12.2014 (16:20)

Plusy i minusy własnej działalności gospodarczej - z góry dziękuję za pomoc.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 20 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

21220000 rozwiązanych zadań
Wiedza o społeczeństwie 50 pkt 18.12.2014 (20:04)

Muszę przygotowac notatkę o artykule z jakiegoś tygodnika opinii. Na dzisiaj!!!!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Yume33320 rozwiązanych zadań
Wiedza o społeczeństwie 100 pkt 17.12.2014 (18:40)

Pan Janusz jest taksówkarzem w niewielkim mieście K. Rada Miejska w K. podjęła ostatnio uchwałę w  sprawie osobowego transportu prywatnego w...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

myszzkamikki0 rozwiązanych zadań