profil

List (jak go napisać?) forma listu nieformalnego

drukuj
satysfakcja 44 % 368 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

W listach prywatnych
Miejscowość i data (w prawym górnym rogu)
np. Warschau, 12.Mai.20..
Zwrot grzecznościowy rozpoczynający list
Liebe (jeśli koleżanka), Lieber (jeśli kolega)
Liebe Frau... (jeśli do Pani), Lieber Herr.. (jeśli do Pana) Liebe Famillie... ( jeśli do rodziny)
Wstęp (małą literą) zawiera na ogół nawiązanie do ostatniego kontaktu listowego np.:
- vielen Dan fur deinen/Ihren Brief. Ich habe mich sehr daruber gefreut.
- ich habe mich sehr gefreut, nach so langer Zeit wieder von dir zu horen.
- ich danke dir sehr fur deinen Brief, den ich heute bekommen hebe.
- es freut mich sehr zu horen, dass..../reszta zdania/
- ich wollte dir schon langst schreiben, aber es ist immer etwas daswischen gekommen.
herzlichen Dank fur deine Mail. Es war nett wieder von dir zu horen.

Rozwinięcie
uwzględnienie wszystkich czterech pkt zdania np. po przyjeździe z wakacji letnich:
- wie hast du deine Sommerferien verbracht??
-wie war es Wetter?
- worst du zu Hause oder ingendwo anders??
- findest du deine Sommerferien gut??

Zdanie końcowe zawiera podsumowanie tematu listu lub podziękowanie, prośbę np.:
- Ich wurde mich freuen, wieder von dir/von Ihnen zu horen
Ich warte auf deine/eure Antwort
Ich hoffe bald von dir/von euch zu horen
Grusst bitte deine/eure Eltern von mir

Zwroty grzecznościowe kończące list
Mir herzlichen Grussen/ Viele liebe Grusse/Viele Grusse/Herzliche Grusse

Podpis
dein... (jeśli chłopak)/deine....(jeśli dziewczyna) lub


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (11) Brak komentarzy zobacz wszystkie
12.2.2012 (23:17)

Lol po niemiecku.

25.1.2012 (20:14)

Sporo błędów... Nie polecam.

30.12.2011 (00:20)

jest kilka bledow ;) literowki ;]]

9.10.2011 (16:51)

mogło by być po polsku ale jest ok

5.9.2011 (21:02)

no ja tez bardzo mi sie przydalo

Typ pracy


sinetuuu0 rozwiązanych zadań
Język niemiecki 300 pkt wczoraj o 19:52

Napisz list motywacyjny :  - o jakie miejsce pracy się ubiegasz i dlaczego. - czy i jakie masz doświadczenie zawodowe. - dlaczego...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 225 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

1212romek12120 rozwiązanych zadań
Język niemiecki 20 pkt wczoraj o 16:46

Potrzebny i krótki życiorys Johanna Gutenberga po niemiecku. Z góry dziękuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

krokdus0 rozwiązanych zadań
Język niemiecki 40 pkt 28.10.2014 (17:29)

POMOCY w załączniku macie zdjęcie zadania ktoś wie jakie to rozwiązania? Zadanie G2 temat pierwszy strona 21 ćwiczeniówka nowa era der,die,das do...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 30 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Algiasz0 rozwiązanych zadań
Język niemiecki 50 pkt 27.10.2014 (20:29)

Odpowiedz na pytania : 1.wann fängt die schule an? 2.was machst du um 15 uhr ? 3.Um wie viel uhr kommst du von 4.der schule nach hause zuruck ?...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

siwa12345670 rozwiązanych zadań
Język niemiecki 100 pkt 27.10.2014 (20:01)

PROSZE O ODPOWIEDZI PO NIEMIECKU :))1. Wann geht deine Mutter einkaufen? 2. Gibt es in deiner Stadt ein Einkaufszentrum? 3. Wo kaufst du Brot? 4....

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.