profil

satysfakcja 44 % 368 głosów

List (jak go napisać?) forma listu nieformalnego

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

W listach prywatnych
Miejscowość i data (w prawym górnym rogu)
np. Warschau, 12.Mai.20..
Zwrot grzecznościowy rozpoczynający list
Liebe (jeśli koleżanka), Lieber (jeśli kolega)
Liebe Frau... (jeśli do Pani), Lieber Herr.. (jeśli do Pana) Liebe Famillie... ( jeśli do rodziny)
Wstęp (małą literą) zawiera na ogół nawiązanie do ostatniego kontaktu listowego np.:
- vielen Dan fur deinen/Ihren Brief. Ich habe mich sehr daruber gefreut.
- ich habe mich sehr gefreut, nach so langer Zeit wieder von dir zu horen.
- ich danke dir sehr fur deinen Brief, den ich heute bekommen hebe.
- es freut mich sehr zu horen, dass..../reszta zdania/
- ich wollte dir schon langst schreiben, aber es ist immer etwas daswischen gekommen.
herzlichen Dank fur deine Mail. Es war nett wieder von dir zu horen.

Rozwinięcie
uwzględnienie wszystkich czterech pkt zdania np. po przyjeździe z wakacji letnich:
- wie hast du deine Sommerferien verbracht??
-wie war es Wetter?
- worst du zu Hause oder ingendwo anders??
- findest du deine Sommerferien gut??

Zdanie końcowe zawiera podsumowanie tematu listu lub podziękowanie, prośbę np.:
- Ich wurde mich freuen, wieder von dir/von Ihnen zu horen
Ich warte auf deine/eure Antwort
Ich hoffe bald von dir/von euch zu horen
Grusst bitte deine/eure Eltern von mir

Zwroty grzecznościowe kończące list
Mir herzlichen Grussen/ Viele liebe Grusse/Viele Grusse/Herzliche Grusse

Podpis
dein... (jeśli chłopak)/deine....(jeśli dziewczyna) lub


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (11) Brak komentarzy zobacz wszystkie
12.2.2012 (23:17)

Lol po niemiecku.

25.1.2012 (20:14)

Sporo błędów... Nie polecam.

30.12.2011 (00:20)

jest kilka bledow ;) literowki ;]]

9.10.2011 (16:51)

mogło by być po polsku ale jest ok

5.9.2011 (21:02)

no ja tez bardzo mi sie przydalo

Typ pracy


Zadania z Języka niemieckiego
Nieaktywny
Język niemiecki 100 pkt wczoraj o 20:15

Podczas wakacji pracowałaś w niemczech. Napisz do koleżanki e-maila w którym...              * napiszesz gdzie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Język niemiecki 10 pkt 23.10.2014 (19:44)

Kompass 2 podręcznik str.30Tam jest taka żółta ramka i trzeba to dokończyć używając przykładów ze strony 29 zadania 5 (też w żółtej ramce).

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Język niemiecki 10 pkt 23.10.2014 (15:40)

Pomocy powiedzcie mi ile lat maja zamki leżące nad renem w niemczech!!

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Język niemiecki 150 pkt 22.10.2014 (21:07)

Potrzebuje szybkiej pomocy w zadaniach podręcznik DAS IST DEUTSCH 1 strona 66-67 wszystkie zadania ;)

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 113 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Język niemiecki 15 pkt 22.10.2014 (20:14)

Napisz wypracowanie 20 zdan o obowiazkach w mojej rodzinie. mam siostre i rodziców .Prosze o pomoc.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.