profil

Czy wszyscy ludzie na świecie jedzą takie same jakościowo pokarmy?

poleca 85% 115 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Moim zdaniem ludzie na całym świecie jedzą zróżnicowane pod względem jakościowym pokarmy. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.
Pierwszym argumentem potwierdzającym moją tezę jest klimat. Żyjemy w różnych strefach klimatycznych. Dany klimat sprzyja rozwojowi wybranym roślinom. Na przykład w strefie klimatu zwrotnikowego rośliny nie mają dobrych warunków do rozwoju, gdyż jest to klimat suchy i gorący o dużych dobowych amplitudach temperatury powietrza. W związku z tym nie ma możliwości uprawy wszędzie takich samych roślin i hodowli zwierząt.
Kolejnym argumentem jest występowanie w mniejszym lub większym stopniu gospodarstw ekologicznych. Rośliny z takich gospodarstw są lepszej jakości. Niestety zakładanie gospodarstw ekologicznych nie jest takie proste. Wpływa na to wiele czynników. Jednym z nich są odpowiednie warunki glebowe i klimatyczne. Kolejnym jest położenie takiego gospodarstwa oraz stosowanie nawozów naturalnych. Aby stworzyć ekologiczne gospodarstwo trzeba liczyć się także z kosztami. Niestety nie są one małe i wielu ludzi nie może pozwolić sobie na ich założenie. W niektórych państwach jest ich dużo.
W innych jednak mniej i pod tym względem również różni się jakość spożywanych przez ludzi pokarmów. Lepiej odżywiają się ludzie, którzy spożywają pokarmy pochodzące z gospodarstw ekologicznych.
Następnym argumentem jest zbyt szybki tryb życia w dzisiejszych czasach. Nasze życie można czasem porównać do „wyścigu szczurów”. Ludzie dbając i zabiegając o karierę, często zapominają dbać o siebie. Nie mają czasu na przygotowanie dobrego posiłku. Domowe obiady zastępują szkodliwymi dla organizmu fast – foodami. Takie odżywanie się ludzi można zauważyć
w bardziej rozwiniętych państwach takich jak np. Stany Zjednoczone czy Niemcy. Niestety coraz częściej można zauważyć, że ludzie w Polsce także prowadzą taki tryb życia i odżywiają się szkodliwymi pokarmami. Jak mówi słynne przysłowie – „Co za dużo to nie zdrowo”.
Ostatnim argumentem potwierdzającym moją tezę są finanse.
W niektórych regionach świata, np. w Afryce panuje bieda i głód. Ludzie nie mogą pozwolić sobie na kupno pożywnego posiłku, lub w ogóle brakuje im jedzenia. Biedni ludzie nie spożywają takich samo jakościowo produktów jak ci zamożniejsi.
Uważam, że powyższe argumenty potwierdzają moją tezę, że wszyscy ludzie na świecie nie jedzą takich samo jakościowo pokarmów.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty