profil

"Romeo i Julia"- recenzja

drukuj
satysfakcja 84 % 622 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

"Romeo i Julia" to najsłynniejszy dramat Williama Szekspira, należący do gatunku określanego tragedią elżbietańską. Tekst ten pisany jest z podziałem na rolę, co sprawia, że nie mamy problemu ze zdefiniowaniem odpowiednich scen.
Utwór opowiada o dwóch skłóconych ze sobą rodach i ich młodych przedstawicielach, których "spaja" namiętne uczucie, majace tragiczny koniec.
Historia miłości Romea i Julii, pełna jest burzliwych wydarzeń i zwrotów akcji. Naszych bohaterów wciąż spotykają przeciwności losu, nie pozwalające być im razem.
Warto zaznaczyć, że to co łączyło młodych kochanków, miało na nich ogromny wpływ- oboje dojrzali i stali się bardziej odpowiedzialni.
W całym utworze utrzymuje się jeden wątek główny, mowa tu o wątku miłosnym. Akcja jest żywa- ciągle coś się dzieje.
Bohaterowie przypadli mi do gustu. Swoją upartością sprawili, że są razem, a przez swoją śmierć połączyli swe rodziny.
Omawiana książka jest oryginalna i warta zapamiętania. Jest ona przeznaczona dla osób lubiących tragiczne zakończenia.
Największe wrażenie wywarła na mnie scena śmierci zakochanych. Zrozpaczony Romeo, zabija się dla ukochanej, nie wiedząc o tajemniczym planie ojca Laurentego.
Utwór ten, jest rozsławiony na całym świecie, wystawiono go w wielu teatrach. Sztuka wyciska łzy, zbierając przy okazji wyrazy uznania. Ekranizacja została przyjęta z wielka radoscią. Aktorzy włożyli w nia swe serca, co odczuli widzowie.
Myślę, że każdy powinien zapoznać się z treścią książki. Jestem pewna, że poruszy najtwardsze serca. Czytelnik będzie mógł się podzielić wrażeniami, jakie odczuł po jej przeczytaniu i zyskać nowe doświadczenie.
Świetny pisarz, pokazał co potrafi pisząc historię miłosną wszechczasów.

"I jedno wiemy. I nic się nie zmienia.
Śmierć chroni od miłości, a miłość od śmierci."
(J. Lechoń)


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (22) Brak komentarzy
13.9.2011 (20:00)

Co ja dostanę...
O ile nauczycielka nie z'Google'uje ...

11.5.2011 (19:09)

zobaczymy co ja dostane..

9.5.2011 (16:47)

eee tam wazne ze jest c'nie :P to sie zmienia tekst ale pały z was xd <hahaha>

28.3.2011 (22:04)

ja za to pałe dostałem

17.3.2011 (16:53)

za krótka najlepsza recenzja jest na max 4 stromy a minimalnie powinno się pisać 2 strony, brak też kto wyprodukował film jaka była obsada(powinna być pełna)

Gramatyka i formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.