profil

satysfakcja 81 % 414 głosów

Składniki powietrza

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

stałe składniki powietrza: azot, tlen, argon, neon, hel, metan, krypton, wodór

zmienne składniki powietrza: para wodna, dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, dwutlenek azotu, ozon

Tab.1 Najważniejsze gazy wchodzące w skład powietrza.

rodzaj objętość powietrza w %
azot 78
tlen 20,6
argon 0,93
dwutlenek węgla 0,38
pozostałe 0,1

Do pozostałych składników powietrza w śladowych ilościach gazów zaliczamy :

Gazy szlachetne - hel, neon, krypton i ksenon

Inne gazy - metan, wodór, tlenek i podtlenek azotu, ozon i związki siarki radon jod, amoniak, pyły gleb, mikroorganizmy oraz substancje powstające w wyniku działalności gospodarczej człowieka
.
Składniki mineralne: pył, sadza
Składniki organiczne: drobnoustroje, zarodniki roślin


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: składniki_powietrza.doc
Komentarze (11) Brak komentarzy zobacz wszystkie
7.5.2012 (15:21)

@XkasiuniaX10 Supcio!!!

Zrobiłam w 5 minut!!!

Oceniam na 99,99%

10.12.2011 (17:27)

niezla wikipedie :D

12.10.2011 (18:18)

liczę na pozytywną ocenę dzięki:P

11.10.2011 (18:55)

super dzieki bardzo mi to pomoglo naprawde dzieki ciekawe co dostane z przyrody?:D dzieki z góry

10.10.2011 (20:36)

Ciekaweee co dostane z przyrody. : D ( z góry dzięki )

Typ pracy


Zadania z Chemii
Nieaktywny
Chemia 10 pkt 23.10.2014 (22:04)

W wyniku spalania 1 kg benzyny wydziela się około 44 ML energii. Spaleniu takiej samej ilości powstającego a biomasy etanolu towarzyszy wydzielenie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Chemia 10 pkt 23.10.2014 (21:15)

Dlaczego szklanka kryształowa jest cięższa od zwykłej szklanki .? Wskazówki: porównaj masy tlenków - oprócz krzemionki - wchodzących w skład obu...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Chemia 10 pkt 23.10.2014 (21:03)

Paliwa kopalne jako podstawowe źródła energii.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Chemia 10 pkt 22.10.2014 (15:06)

pomoże ktoś na takie zadanie? Aby usunąc siarkowodór z biogazu, czasami stosuje się rudę zawierającą tlenek żelaza (II) . Zapisz równanie reakcji...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Chemia 10 pkt 21.10.2014 (22:48)

Na czym polega kraking, a na czym reforming w procesie przeróbki ropy naftowej i czemu one służą. ?  Prooooszę o pomoc. !! :) Dam naj.. :)

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.