profil

/

Zadania Prace

Składniki powietrza

drukuj
satysfakcja 81 % 423 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

stałe składniki powietrza: azot, tlen, argon, neon, hel, metan, krypton, wodór

zmienne składniki powietrza: para wodna, dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, dwutlenek azotu, ozon

Tab.1 Najważniejsze gazy wchodzące w skład powietrza.

rodzaj objętość powietrza w %
azot 78
tlen 20,6
argon 0,93
dwutlenek węgla 0,38
pozostałe 0,1

Do pozostałych składników powietrza w śladowych ilościach gazów zaliczamy :

Gazy szlachetne - hel, neon, krypton i ksenon

Inne gazy - metan, wodór, tlenek i podtlenek azotu, ozon i związki siarki radon jod, amoniak, pyły gleb, mikroorganizmy oraz substancje powstające w wyniku działalności gospodarczej człowieka
.
Składniki mineralne: pył, sadza
Składniki organiczne: drobnoustroje, zarodniki roślin


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: składniki_powietrza.doc
Komentarze (11) Brak komentarzy
7.5.2012 (15:21)

Supcio!!!

Zrobiłam w 5 minut!!!

Oceniam na 99,99%

10.12.2011 (17:27)

niezla wikipedie :D

12.10.2011 (18:18)

liczę na pozytywną ocenę dzięki:P

11.10.2011 (18:55)

super dzieki bardzo mi to pomoglo naprawde dzieki ciekawe co dostane z przyrody?:D dzieki z góry

10.10.2011 (20:36)

Ciekaweee co dostane z przyrody. : D ( z góry dzięki )

Typ pracy


Zadania z Chemii
Milosz3312 rozwiązane zadania
Chemia 500 pkt 17.12.2014 (18:37)

W każdym z podanych szeregów istnieje pewna prawidłowość.Odkryj ją i dopisz po jednym przykładzie.PROSZE MOZCIE MI!!!!!!!!!!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 375 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

popaprany0 rozwiązanych zadań
Chemia 10 pkt 17.12.2014 (18:04)

Witam, potrzebuje na szybko prezentacje pod temat Trucizny w życiu człowieka. Prosze pomóżcie !! .

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

xxonewaytohell1 rozwiązane zadanie
Chemia 10 pkt 17.12.2014 (18:01)

KLIKA ZDAŃ NA TEMAT SPALANIA CAŁKOWITEGO PROPANU I BUTANU W ZAPALNICZKACH JAK TO WYGLĄDA, CO POWSTAJE ITP

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

xxonewaytohell1 rozwiązane zadanie
Chemia 10 pkt 17.12.2014 (18:00)

KLIKA ZDAŃ NA TEMAT SPALANIA CAŁKOWITEGO PROPANU I BUTANU W ZAPALNICZKACH JAK TO WYGLĄDA, CO POWSTAJE ITP.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

xxonewaytohell1 rozwiązane zadanie
Chemia 100 pkt 17.12.2014 (17:55)

KILKA ZDAŃ NA TEMAT SPALANIA CAŁKOWITEGO PROPANU I BUTANU W ZAPALNICZKACH PILNE!!!!!!!!!!!

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.