profil

Indywidualna działalność gospodarcza-stworzenie własnej firmy.

drukuj
satysfakcja 65 % 20 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

GABINET KOSMETYCZNY
„ MONALISA”
POMYSŁ :
Moim zamiarem jest otworzenie gabinetu kosmetycznego .Pomysł ten powstał
w wyniku mojego zainteresowania kosmetologią , a w szczególności sztuką makijażu.
Uważam , że wiele kobiet marzy o tym , aby w pewnych ważnych dla nich dniach , wyglądać pięknie. Nie każda z nich potrafi zrobić sobie taki makijaż , a ja to potrafię.
Po przeprowadzonych badaniach ankietowych okazało się , że w okolicy w której mieszkam
( osiedle Serbinów ) nie ma żadnego gabinetu kosmetycznego , a najbliższy znajduje się aż na Placu Czerwonym. Na moją decyzję wpłynęło także to , że będzie to moja pierwsza praca na własny rachunek , co dodatkowo rozbudza moją motywację rozwijania się i działania na lokalnym rynku pracy.OPIS DZIAŁALNOŚCI :
Firma , którą chcę założyć będzie prowadzona jako indywidualna działalność gospodarcza o charakterze usługowym. Bardzo duży nacisk mam zamiar położyć na jakość świadczonych przeze mnie usług i atrakcyjność oferty mojego gabinetu.
Gabinet kosmetyczny „ MONALISA” będzie oferował usługi wysokiej jakości i o wysokim standardzie , ale przede wszystkim w przystępnych cenach dla każdej klientki jak i klienta. Swoim klientom będę mogła zaoferować : masaż twarzy, manikiur , pedikiur , piercing , maseczki , peeling , profesjonalny dobór makijażu .

Cennik usług :
- masaż twarzy 12 zł
- manikiur 22 zł
- pedikiur 25 zł
- makijaż 40 zł
- peeling 16 zł
- maseczka 15 zł
- regulacja brwi 10 zł
Piercing :
- uszy 20 zł
- nos 25 zł
- pępek 65 zł
- język 120 zł
- broda 100 zł
- łuk brwiowy 130 zł
+ 5 zł kolczyk/i

LOKALIZACJA :

Tu trzeba wstawić tabelkę z dwiema lokalizacjami bądż z trzema. :-)


Po podpisaniu umowy o wynajem lokalu poszłam do Urzędu Miasta w Tarnobrzegu gdzie zarejestrowałam swoją działalność. Później udałam się do Urzędu Statystycznego
w celu złożenia formularza RG-1 o nadanie numeru REGON. Następnie skierowałam się do Urzędu Skarbowego w celu uzyskania numeru NIP , następnie uzupełniłam formularz
VAT-R .

Po otrzymaniu numeru NIP zleciłam wykonanie firmowej pieczątki. Kiedy otrzymałam już pieczątkę zgłosiłam się do ZUS-u , gdzie wypełniłam formularze :
-ZFA
-ZUA
-DRA
-RCA
Na samym końcu zgłosiłam swoją działalność w Inspektoriacie Sanitarnym , aby uzyskać pozytywną opinię co do mojego lokalu.


KOSZTY OGÓŁEM :

- koszt wynajmu lokalu 1000 zł / mc
- stanowisko pracy dla kosmetyczki : dwa krzesła i stolik 700 zł
- wystrój wnętrza gabinetu ( sofa, dwa stoliki, dwa fotele ) 1500 zł
- parkiet + koszty wykonania 3000 zł
- rachunki ( za telefon, wodę , energię ) 500 zł / mc
- szyld 800 zł
- pieczątka 40 zł
- opłaty urzędowe 252 zł
- przybory kosmetyczne 2000 zł
SUMA kosztów : 9792 zł


PLAN ROZWOJU NA 5 LAT :
W ciągu najbliższych 5 lat chciałabym rozszerzyć zakres świadczonych przeze mnie usług, początkowo o zakup jednego biurka przez co mogłabym przyjmować w tym samym czasie więcej niż jedną klientkę, gdyż wraz z tym zakupem mam zamiar zatrudnić jedną wyspecjalizowaną kosmetyczkę.
Po zakończonych studiach licencjackich chciałabym zająć się organizowaniem różnego rodzaju warsztatów oraz kursów przybliżających sztukę makijażu.
Planuję także rozpocząć w moim gabinecie przedłużanie i pogrubianie włosów , robienie makijażu i tatuażu pernamentnego , a także otworzenie jednej kabiny solarium.ŹRÓDŁA FINANSOWANIA :
Aby sfinalizować moją działalność zwróciłam się do Ośrodka Promowania Przedsiębiorców o tzw. wsparcie pomostowe, które współfinansowane jest przez Europejski Fundusz Społeczny , który moją prośbę rozpatrzył pozytywnie i przyznał mi jednorazową dotację inwestycyjną w wysokości 15 000 zł po spełnieniu określonych kryteriów.
Pozostała część kwoty będzie pochodzić z moich własnych oszczędności, a także od najbliższej rodziny.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
20.3.2007 (21:18)

bardzo slabo, brakuje wszystkiego

Typ pracy