profil

Streszczenie "Puszki Pandory".

drukuj
satysfakcja 68 % 208 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Pewnego dnia Dzeus rozkazał Hefajstosowi ulepić z gliny piękną dziewczynę,aby zeszła na ziemię i umiejętnościami haftu i tkania oczarowała ludzi.Pandora została zesłana do domu Epimeteusza- brata Prometeusza.Prometeusz nie raz zabraniał mu wpuszczać Pandorę do domu ale ten oczarowany nią wogóle się go nie słuchał.Posłaniec bogów-Hermes przekazał dziewczynie od Dzeusa szkatułę z nakazem,aby jej nie otwierała.Kiedy Pandora i Epimeteusz pobrali się ta trawiona ciekawością strasznie nalegała aż w końcu jej mąż otworzył puszkę!!Zaczęły wychodzić małe pająki i wielkie żmije przynoszące śmierć ludziom i zagładę światu.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (6) Brak komentarzy
12.5.2011 (20:24)

Do KITU to jest całkiem inaczej powinno być!!!

15.3.2011 (15:20)

za duze gosciu

10.2.2011 (18:56)

widziałem lepsze

3.2.2011 (17:35)

to wo gule nie tak

8.1.2009 (16:40)

Jest dobre przypominam ,że streszczenie ma byc krótkie:):)

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.