profil

Tolerancja lub nietolerancja we współczesnym świecie.

drukuj
satysfakcja 76 % 203 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Człowiek od początku swojego istnienia skazany jest na życie w grupie. W tedy czuje się bezpiecznie, może liczyć na pomoc. Każdy ma jakieś obowiązki a wspólna praca służy wszystkim. Oczywiście często dochodzi do przejawów nietolerancji.
Najwięcej aktów przemocy wynika na tle religijnym. Każdego dnia w transmisjach telewizyjnych obserwujemy skutki morderczych aktów w Iraku , Izraelu i strefie gazy. We współczesnym świecie zrodziło się zjawisko terroryzmu. Jest to akt bestialskiej przemocy którego nikt się nie spodziewał. Od 2002 roku namnożyło się przykładów: wieże w Nowym Jorku , metro w Madrycie,metro i autobusy w Londynie, Turcja i Egipt... Przykładów nie tolerancji na tle rasowym także jest wiele. Wciąż trwa walka o władze i przywództwo między rodowymi mieszkańcami czarnymi a białymi RPA. W wielu państwach Afryki walczą między sobą plemiona, które chcą sprawować władze na swoim terenie. Prowadzi to do brutalnych mordów na ludności cywilnej olbrzymich strat materialnych.
Uważam także że ogromnym przykładem nietolerancji jest współczesna szkoła. Niemal na każdej przerwie dochodzi do zaczepek i wyzwisk innych zazwyczaj słabszych uczniów. Powodem tego może być wszystko, wygląd , wyraz twarzy , sytuacja materialna , nazwisko. itp. Na szczęście są osoby które próbują sprzeciwstawić się narastającej fali złu i liczba takich sytuacji maleje.
Oczywiście tolerancja także jest obecna. Wielu zamożnych ludzi, a niekiedy osobistości przeznacza wysokie kwoty na cele charytatywne i pomoc chorym a także na fundacje dobroczynne które działają na rzecz ubogich dzieci. Spotyka się także osoby które nie będąc zamożne pomagają biednym schorowanym i niepełnosprawnym ludziom, rozmową i wsparciem. Nie pobierając wynagrodzenia a w zamian oddając im swoje serce.
Podsumowując moje rozważania pragne stwierdzić że nasze społeczeństwo jest w pewnym stopniu tolerancyjne. Pomimo iż istnieje tak wiele zła na świecie a nie którzy zachowują się jak bestie to można spotkać się z osobami które potrafią zaakceptować Cię takim jakim jesteś. Z tego wynika że tolerancja jest wśród nas i raczej nie zniknie.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (12) Brak komentarzy
28.11.2011 (21:14)

O ja....

10.11.2011 (13:45)

moim zdaniem są to przydatne prace

20.9.2010 (17:25)

Fajna praca, krótka ale na temat:D Kto teraz zwraca uwagę na szczegóły....

Gramatyka i formy wypowiedzi