profil

Liczby po Japońsku

drukuj
satysfakcja 85 % 719 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

(po pol.) (po japońsku) (wymowa)
1- ichi idźi
2- ni ni
3- san san
4- yon jon
5- go goł
6- roku roku
7- shichi sczi
8- hachi haczi
9- kyuu kju
10- juu dżiu



11- juuichi (wyżej jest wymowa)
12- juuni
13- juusan
14- juuyon
15- juugo
16- juuroku
17- juushichi
18- juuhachi
19- juukyuu

20- nijuu (to już jest proste do "nijuu" dodajemy ichi, ni, san, yon itd)

30- sanjuu (do "sanjuu" dodajemy ichi, ni, san, yon.....)

40- yonjuu

50- gojuu

60- rokujuu

70- shichijuu

80- hachijuu

90- kyuujuu

100- hyaku Wymowa: dżiakuu
1000- sen Wymowa: sieen


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: liczby_po_japońsku.doc
Komentarze (10) Brak komentarzy
1.8.2011 (15:06)

emm naoglądałam się tyle anime i zawsze było ichi ni san shi go i to sie czyta normalnie nie goł. a ichi sie czyta iczi inteligenty ;] shi to szi.

5.5.2011 (18:10)

Pierwsze słyszę, żeby ichi, czytało się "idźi", go czytało się "goł", shichi - "sczi", juu - "dżiu", hyaku - "dżiakuu", albo sen - "sieen". Rada na przyszłość: nie znasz języka, to nie pouczaj innych. Nie wiem, skąd Ty to wziąłeś/wzięłaś, ale Twoja wymowa nie ma nic wspólnego z wymową japońską, bo ichi czyta się "ici" (przez miękkie "ć", rzadko kiedy "cz", ale już na pewno nie "dź"), go czyta się tak, jak się pisze (a nie tak, jak po angielsku), shichi też przez miękkie "ś" i "ć" - "sici", identycznie hachi, czyli "haci", juu "dziuu", a hyaku i sen tak samo, jak go, czyli tak, jak się pisze. Dodatkowo powiem, że yon to nie jedyna forma, shi również oznacza 4 (w niektórych złożeniach występuje też yo), 7 to shichi i nana, a 9 kyuu, albo rzadziej ku. Bardzo Cię proszę, naucz się najpierw chociaż wymowy, zanim dodasz jakikolwiek artykuł na ten temat, bo potem ludzie bezmyślnie będą to powtarzać.

29.3.2011 (10:36)

dzieki akurat potrzebowałem 100 i tysiąc :)

14.3.2011 (20:04)

tak jak się czyta

14.3.2011 (20:04)

może po włosku to tak
:):))
uno due tre kłatro cinkłe sej sete oto nowe dieci



Zadania z Języka hiszpańskiego
pomocy001121 rozwiązane zadanie
Język hiszpański 310 pkt 19.4.2015 (20:15)

Proszę o przetłumaczenie Codziennie rano jemy śniadanie W weekendy nie chodzimy do szkoły W poniedziałki gram w piłkę nożną Uczę się wieczorem Ile...

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 233
Rozwiązuj

pomocy001121 rozwiązane zadanie
Język hiszpański 200 pkt 19.4.2015 (17:58)

Proszę uzupełnić używając słów z pliku który umieściłem a) Która jest godzina? -...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150
Rozwiązuj

Ahazinn0 rozwiązanych zadań
Język hiszpański 300 pkt 15.4.2015 (20:57)

Wypracowanie na temat jak się bawi młodzież i dorośli w Polsce. (22 zdania) POMOCY !!!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 225
Rozwiązuj

Ahazinn0 rozwiązanych zadań
Język hiszpański 10 pkt 15.4.2015 (20:42)

Wypracowanie na temat jak się bawi młodzież i dorośli w Polsce. (22 zdania) POMOCY !!!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

owocowydrink0 rozwiązanych zadań
Język hiszpański 10 pkt 13.4.2015 (18:21)

POMOCY ! bardzo pilne .. I Uzupełnij odpowiednią formą czasownika: (20 p) Donde (vivir)..................... ustedes? Que...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.