profil

/

Zadania Prace

Funkcje które pełni: mózg, móżdżek, rdzeń przedłużony, rdzeń kręgowy.. szybko zwięźle i na temat

drukuj
satysfakcja 86 % 341 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Mózg:
- w tzn. płatach których jest 4 w mózgu zawiera:
- ośrodki: ruchowe, pisania, kojarzące (płat czołowy)
- czuciowe, odbierają dotyk ciepło chłód (płat ciemieniowy)
- ośrodek słuchu, mowy (płat skroniowy)
- ośrodek wzroku (płat potyliczny)

Móżdżek:
- reguluje utrzymanie równowagi i pionowej postawy ciała
- utrzymuje napięcie mięśniowe
- koordynuje ruchy mięśni, odpowiada za harmonijną współpracę mięśni i precyzje wykonywanych ruchów.

Rdzeń przedłużony
- reguluje czynność oddechowa (ośrodek oddechowy)
- reguluje stan napięcia ścian naczyń krwionośnych (ośrodek naczynioruchowy)
- istnieją również ośrodki: wymiotne, regulacji przemian materii, serca,

Rdzeń kręgowy:
- Przesyła bodźce do mięśni
- Przewodzi impulsy z i do mózgu
- Unerwia skórę, mięśnie, gruczoły, układ Naczyniowy
- Znajdują się w nim ośrodki odruchów bezwarunkowych


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (6) Brak komentarzy
24.9.2011 (12:12)

krótko zwiężle i na tema super mi sie najbardziej przydał móżdżek dzięki wielkie

19.5.2011 (14:51)

zobaczymy jaką ocenę dostane :) dla mnie może być nawet nawet
xD

22.3.2011 (17:26)

DOBRA ODPOWIEDŹ:)

8.3.2011 (15:22)

mi się podoba ta odpowiedz nie wiem czego od niej chcecie jest dobra!! jak bym mógł punktować to bym powiedział 10/10 albo ile by to było pozdrawiam

6.3.2011 (15:54)

Przeciętna praca.

Typ pracy


Zadania z Biologii
zuzanna101040 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 30.1.2015 (15:10)

Podaj  nazwę procesu  biotechnologii  tradycyjnej  który jest  wykorzystywany  w przemyśle spożywczym. Napisz na czym...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

poetka19970 rozwiązanych zadań
Biologia 30 pkt 29.1.2015 (15:13)

Jakie znaczenie gospodarcze mają mszaki w przyrodzie?

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 23 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

poetka19970 rozwiązanych zadań
Biologia 20 pkt 29.1.2015 (14:30)

Co oznacza pojęcie "organizmy pionierskie"?

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

longer1270 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 29.1.2015 (07:27)

Wyjaśnij co to jest dziedziczenie i określić rolę DNA w tym procesie. Prosze Szybko :D

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Pat00140 rozwiązanych zadań
Biologia 300 pkt 27.1.2015 (20:55)

Referat o organizmach cudzożywnych,dlaczego grzyby nazywamy organizmami cudzożywnymi

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 225 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.