profil

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

drukuj
satysfakcja 82 % 145 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Jan Paweł II swoim sposobem bycia, w pełni potwierdzał te słowa. Miłował każdego, kochał ludzi, o czym oczywiście wszyscy wiemy. Poszedł do człowieka, który chciał go zabić i wybaczył mu. Papież chciał zjednoczyć wszystkie wyznania, likwidował wszelkie spory na skalę światową, był przeciwko wojnom, przeciwko niezgodzie, przemocy oraz antypatii i nienawiści ludzkiej. Był jedynym znanym mi tak dobrym i życzliwym człowiekiem. Szanujemy Go wszyscy, od najmniejszych dzieci, po najstarszych prapradziadków. Cały świat Go zna, ludzie wszelkich wyznań zawsze go szanowali, ponieważ On szanował ich. Był człowiekiem, którego pokochał cały świat. Był uosobieniem dobra, chodzącym ideałem w stosunku do ludzi, przyrody oraz do całego otaczającego nas świata.
Dla wielu z nas, postać Jana Pawła II jest ogromnym autorytetem, stał się on wręcz idolem większości z nas. Żyjemy w przekonaniu, że jego sposób życia równał się ze sposobem życia w zgodzie ze wszystkim, że był to sposób, jakim każdy z nas, nawet nie świadomie chciałby żyć. Tak naprawdę wszyscy dążymy do tej perfekcji, nawet, jeżeli nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę.
Myślę, że słowa wypowiedziane przez papieża, które są tematem tej pracy, mają na celu przekazanie nam wszystkim, że wartości materialne tak naprawdę nijak się mają do wartości moralnych. Każdy z nas ma inny system wartości, jednak Jan Paweł II na pewno chciał, aby wszyscy żyli tak, jakby pieniądze w ogóle nie istniały, a materializm nie miał większego wpływu na nasze życie. Chciał podkreślić, że to nie waga portfela, lecz poziom przez nas reprezentowany liczy się najbardziej. To na bazie naszego zachowania i stosunku do ludzi, zwierząt czy do czegokolwiek innego, społeczeństwo wyrobi sobie opinię na nasz temat. Ludzie ocenią nas po naszym stosunku do nich samych, oraz do całego świata, który oferuje nam tyle pól do popisu. Mamy sporo szans, a wręcz na każdym kroku trafia się możliwość okazania swojej dobroci i miłości do ludzi. Naszym zachowaniem i sposobem bycia cały czas wyrabiamy sobie opinie u coraz to nowych, poznanych ludzi. To nasze podejście do innych tworzy naszą reputacje.
Powinniśmy również pamiętać, że niezależnie od tego jak dużo posiadamy, ważne jest ile możemy dać drugiej osobie. Każdy ma własny limit dobroci i wydaje mi się, że ten limit powinniśmy z biegiem czasu powiększać, dzielić się z ludźmi, oferować im swoją pomoc.


Dobro człowieka i życie w zgodzie z resztą świata sprawi, że będzie on wielki. Jan Paweł II rzuca nam właściwe światło na sprawy wartości. Papież chce do nas wszystkich przemówić, chce, abyśmy walczyli ze złem, z przewagą materialną, abyśmy uszczęśliwiali innych ludzi jedynie naszym życzliwym sposobem bycia. Musimy się kształcić, przez cały czas iść w tym kierunku. W kierunku życzliwości i miłości do bliźniego swego. Musimy sobie pomagać, a nie uprzykrzać sobie życie.
Słowa, które są w temacie mojej pracy na pewno zna większość Polaków, tak jak dużo innych cytatów, które ujrzały światło większości reflektorów medialnych. Żyjemy w tak ogromnym przekonaniu, że Jan Paweł II był najlepszym pasterzem wszechczasów, że nawet nie zastanawiamy się nad tym, jak wielki wpływ na nas mają te rozreklamowane przez media cytaty. Wszyscy chcemy żyć mając Jego słowa za drogowskazy, które zapewniają nadzieję na lepsze jutro.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” To zdanie, które w dzisiejszych czasach jest bardzo znaczące. Teraz, kiedy XXI wiekiem zawładnęła komercja, korupcja i wiele innych przykrych zjawisk, może chociaż słowa tak wielkiego autorytetu jakim jest Jan Paweł II wywrą jakiś wpływ na ludzi. Chociażby w minimalnym stopniu, zawsze to jednak będzie coś.
Dlatego głośmy, krzyczmy, przedstawiajmy w każdy możliwy sposób słowa Papieża, pamiętając, że jego słowa wpływały na wszystkich – na dorosłych, ale również na sporą część młodzieży z całego świata. Jan Paweł II był nauczycielem, który nie musi prosić o uwagę, a i tak cały świat wsłuchuje się w jego mądrości. Jest jedyną znaną mi osobą, która miała, oraz ma, tak wielki wpływ na nasz świat.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
28.3.2011 (19:10)

Praca wydaje mi sie bardzo dobra zobaczymy co za ta prace dostane

Gramatyka i formy wypowiedzi