profil

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy

drukuj
satysfakcja 70 % 79 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Prawdziwa miłość. Co to jest prawdziwa miłość? Czy prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy?
Prawdziwa miłość zawsze kryje w sobie nieodgadnione elementy. Jej ogniwem zapalnym jest ciągła ciekawość, chęć odkrycia czegoś, o czym jeszcze nie mieliśmy okazji się dowiedzieć. Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Niestety czasem zdarzają się sytuacje, w których jest ona wystawiana na próbę. Często jest tak, że któreś z dwojga kochających się ludzi doznaje zauroczenia inną osobą, która zwykle wydaje się być spełnieniem marzeń, kimś idealnym. Zwraca się wtedy uwagę na cechy zewnętrzne. Odnosi się wrażenie, że można rozmawiać bez przerwy, godzinami, będąc razem 20 godzin na dobę. Lecz w pewnym momencie okazuje się, że ów rzekomy książę, ten, który wydawał się nam idealny, który zauroczył nas wspaniałą grą na gitarze czy wspaniałym uśmiechem lub ekstra wyglądem czy odlotowym t-shirtem nie jest taki, jaki myślało się, że jest. Nagle zauważa się, że nie ma z nim o czym rozmawiać, że tak naprawdę, to była to pomyłka, którą chcielibyśmy wymazać z pamięci. Lecz czasem wtedy może być za późno, ponieważ nasza dotychczasowa prawdziwa miłość, z którą znamy się już długi czas, może już nie chcieć do nas wrócić. Najgorszą bowiem rzeczą w miłości jest zdrada, której się potem żałuje.
Morał z tego taki, że zanim wakacyjna miłostka zawróci nam w głowie, należy nad tym pomyśleć i nawet kiedy serce całą parą dąży do zaspokojenia objawów tęsknoty, trzeba stanąć i zastanowić się co mamy do stracenia i czy warto to tracić. Wakacyjna miłość jest z reguły nietrwała i utrzymuje się zwykle niedługo. Jest to po prostu chwilowe zauroczenie, chęć poznania czegoś nowego, innego, z pozoru ciekawszego. Dlatego właśnie wakacje są doskonałą próbą, na którą wystawiana jest miłość. Jeśli związek ją przetrwa, oznacza to, że kryje w sobie przyszłościowe perspektywy wspaniałych chwil, jeśli nie przetrwa z powodu zauroczenia kimś innym, zwykle w końcu żałuje się tego błędu. Wakacyjnej miłości należy się wystrzegać, ponieważ wielkie, pozornie niezłomne uczucie, jakie jej towarzyszy, jest złudne.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
7.1.2011 (14:58)

Tekst jest nie tyle odkrywczy, co ciekawy.

14.2.2007 (20:10)

super praca jest na temat czuje że sie nauczycielce spodoba :-))))))))

27.7.2006 (14:18)

I co w tym odkrywczego? Tekst niczym z gazety typu Claudia albo Bravo.
Czemu ludzie dzielą miłość na wakacyjną, małą, średnią, dużą i tę najlepszą - prawdziwą. Wg mnie to błąd - nie ma podziału. Miłość może być mocniejsza, słabsza ale nie da się tego zawsze jednym słowem nazwać. Zwłaszcza, że nie ma fizycznej wielkości opisującej miłość. Na to "niepojęte zjawisko" wpływa dużo rzeczy, z których, w większości, nie zdajemy sobie sprawy. Gdyby chcieć to przedstawić na wykresie, to musiałby on być bardzo-wielowymiarowy i raczej niezrozumiały. Nie może w takim razie istnieć miłość idelana. Co najwyżej, "najlepsza z dotychczasowych".
Trudno dyskutować o miłości bo nie jest to coś "normalnego".
I mam jeszcze taką uwagę: Dajcie spokój ludziom, zakochanym w wakacje. To jest tak naturalne (sma chemia;]), że nie można na to patrzyć jak na miłość lub widzieć w tym zdradę. Jak ktoś ma do partnera wyrzuty za to, to o nim samym to świadczy źle.

Formy wypowiedzi