profil

Z czego jestem dumny będąc Polakiem

drukuj
satysfakcja 64 % 197 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

W moim przypadku jestem dumny z bycia Polakiem. Na poparcie tej tezy mam kilka argumentów.
Na początku chciałbym przedstawić przykłady ludzi, którzy nie wstydzą się Polskiego pochodzenia i bycia Polakiem:
-Polscy wolontariusze w wielu biednych państwach. Przecież bycie Polakiem i patriotą nie polega tylko na śpiewaniu hymnu narodowego w chwilach sportowego i narodowego uniesienia. Można też tak jak ci ludzie pomagać za granicą. To też jest forma patriotyzmu tylko trochę bardziej osobliwa.
-Najlepiej chyba znanym Polakiem był papież Jan Paweł II. Był on wyjątkowym papieżem, patriotą a przede wszystkim Polakiem. Świadczą o tym słowa, jakimi rozpoczął pierwszą pielgrzymkę do Polski:,,Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.
Jako następny argument przytoczę waleczność i determinację wojska Polskiego. Polska jak mało, który kraj na świecie ma bardzo burzliwą historię. Mam tu na myśli wszystkie wojny, powstania, zrywy mające na celu obronę naszego państwa a przede wszystkim Polskości.
Następnym argumentem jakże ważnym w życiu codziennym jest Polska tradycja i kultura. W żadnym chyba państwie na świecie nie ma tylu wspaniałych obrzędów ludowych, co w Polsce. Przykładem takiego obrzędu może być witanie chlebem i solą. Jest to piękny obyczaj polegający na wyjściu przed dom gospodarzy i witaniu szczególnych gości chlebem i solą mówiono przy tym:,,I oby ci w życiu tego nie zabrakło”. W żadnym też państwie nie ma tylu wspaniałych potraw na wigilijnym stole. Wszystkie te kluski z makiem czy pierogi z kapustą i inne potrawy ludowe świadczą o zachowywaniu tradycji.
Jako ostatni argument przytoczę polskich sportowców tych z przeszłości i tych współczesnych oraz ich największe wsparcie, czyli kibiców. Znane jest chyba każdemu uczucie towarzyszące usłyszeniu hymnu narodowego w chwilach wielkiego uniesienia, więc wyobraźcie sobie jak w takich chwilach czują się sportowcy. Ale teraz na temat. Podziwiam naszych sportowców za ich niezłomną wiarę w zwycięstwo. Przede wszystkim podziwiam naszych piłkarzy za występ na mundialu w Niemczech. Mimo że pierwszy mecz nie poszedł im za dobrze to podczas drugiego meczu z Niemcami otarli się o zwycięstwo. Ich determinacja w trzecim meczu była naprawdę godna pozazdroszczenia, mimo że wiedzieli, że z grupy i tak nie wyjdą z grupy to jednak postanowili zagrać o zwycięstwo i wygrali. Ale mimo wszystko postawa piłkarzy i kibiców w Niemczech była godna podziwu, ponieważ kibice mimo ze reprezentacji nie szło najlepiej to dalej kibicowali jakby nigdy nic. Prawdziwy patriota nie przestaje być dumny z bycia Polakiem nawet, jeśli reprezentacja przegrywa.
Jak wiec widać wielu Polaków uważa swoje Polskie pochodzenie nie za ujmę wręcz przeciwnie uważa je za wielki atut. A teraz apel: BYĆ POLAKIEM TO NIE JEST OBCIACH!!! BĄDŻCIE DUMNI ZE SWOJEGO KRAJU!!! NIECH ŻYJE POLSKA!!!!!!!!!


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
3.3.2011 (14:43)

jestem dumny z polskich kluskow i wolontariuszow nawet nie doczytam tego do konca, chyba nie wiesz co to znaczy duma frajerze

22.9.2008 (19:09)

Ooo bosze dlaczego przytoczyłęś pierogi z kapustą!!

MMM narobiłś mi ochoty!!!

:D

:*

12.11.2006 (19:18)

brak wstępu

Gramatyka i formy wypowiedzi