profil

/

Zadania Prace

Przyczyny wybuchu powstania listopadowego

drukuj
satysfakcja 83 % 1067 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

- ruchy niepodległościowe w Europie(odzyskanie niepodległości przez Grecję, rewolucja we Francji, powstanie narodowe Belgów przeciw Holendrom i odzyskanie niepodległości przez Belgię);
- kryzys gospodarczy 1830 roku;
- wzrost niezadowolenia w wojsku;
- łamanie konstytucji Królestwa Polskiego, nieprzestrzeganie praw i swobód obywatelskich;
- zaostrzenie represji wobec Polaków;
- ograniczenie praw i roli sejmu;
- pogłoski o zamiarze wysłania przez Cara armii Królestwa Polskiego w Korpusie Interwencyjnym do Francji i Beligii;
- akcja polcji, która wpadła na trop organizacji spiskowych.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (22) Brak komentarzy
23.10.2011 (13:50)

Kupa, kupa i jeszcze raz kupa.

15.10.2011 (21:56)

widze ze wy innych problemow nie macie!

26.9.2011 (20:24)

ale z niektórzy to poje*y !! jak nie ściągacie to po co tu włazicie ?! a internet jest dla wszystkich i nie pie*dolcie ze nigdy nie ściągaliście w życiu !! no to tyle ;d

1.6.2011 (20:11)

nie w każdej książce jest aż tyle przyczyn, a z tego można się nauczyć, nie trzeba odrazu sciągać, pomyśl zanim zaczniesz wyzywać.

16.5.2011 (17:45)

omg ale z Was dzieci .. sami nie uciecie sobie napisac -.- w ksiazkach nie macie ?! Lol -_-



Zadania z Historii
Alciak188 rozwiązanych zadań
Historia 12 pkt 29.1.2015 (22:53)

Wyjaśnij pojęcia: Rokosz,elekcja,reformacja,kontrreformacja,artykuły henrykowskie,sekularyzacja,hetman,unia personalna,monarchia stanowa,monarchia...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 9 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

lolek135e0 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 29.1.2015 (18:12)

Jakie były stanowiska polityczne starożytnego rzymu prosze także o krótki opis do każdej

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

karwas100 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 28.1.2015 (20:20)

Jan Sebastian Bach - Życie i Twórczość Życie - Najważniejsze etapy (kim był, co robił) Twórczość - Najważniejsze utwory (tytuły), formy muzyczne,...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

EroZ1 rozwiązane zadanie
Historia 10 pkt 28.1.2015 (19:36)

Napisz parę punktów uważam że str 124,125,126 z historii szybko na temat upadek cesarstwa zachodniorzymskiego

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Olga1995d0 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 26.1.2015 (12:51)

Jak wpływaja zmiany podaży kredytów na stan gospodarki

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.