profil

/

Zadania Prace

Przyczyny wybuchu powstania listopadowego

drukuj
satysfakcja 83 % 1059 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

- ruchy niepodległościowe w Europie(odzyskanie niepodległości przez Grecję, rewolucja we Francji, powstanie narodowe Belgów przeciw Holendrom i odzyskanie niepodległości przez Belgię);
- kryzys gospodarczy 1830 roku;
- wzrost niezadowolenia w wojsku;
- łamanie konstytucji Królestwa Polskiego, nieprzestrzeganie praw i swobód obywatelskich;
- zaostrzenie represji wobec Polaków;
- ograniczenie praw i roli sejmu;
- pogłoski o zamiarze wysłania przez Cara armii Królestwa Polskiego w Korpusie Interwencyjnym do Francji i Beligii;
- akcja polcji, która wpadła na trop organizacji spiskowych.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (22) Brak komentarzy
23.10.2011 (13:50)

Kupa, kupa i jeszcze raz kupa.

15.10.2011 (21:56)

widze ze wy innych problemow nie macie!

26.9.2011 (20:24)

ale z niektórzy to poje*y !! jak nie ściągacie to po co tu włazicie ?! a internet jest dla wszystkich i nie pie*dolcie ze nigdy nie ściągaliście w życiu !! no to tyle ;d

1.6.2011 (20:11)

nie w każdej książce jest aż tyle przyczyn, a z tego można się nauczyć, nie trzeba odrazu sciągać, pomyśl zanim zaczniesz wyzywać.

16.5.2011 (17:45)

omg ale z Was dzieci .. sami nie uciecie sobie napisac -.- w ksiazkach nie macie ?! Lol -_-



Zadania z Historii
Rose970 rozwiązanych zadań
Historia 15 pkt 19.12.2014 (21:41)

PILNE!!!!!!!!!!!!!!! 1" Życie polityczne Rzeczpospolitej 1918-1931" 2 "II wojna światowa 1939-1945" 3"Opozycja...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

ooooooolenka0 rozwiązanych zadań
Historia 50 pkt 19.12.2014 (18:14)

Wyjaśnij główne założenia liberalizmu, socjalizmu oraz idei narodowych w Europie pierwszej połowy XIX w.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

madzulenkaA0 rozwiązanych zadań
Historia 50 pkt 18.12.2014 (22:07)

Czesc, musze zrobic prace z histori pt " kultura i sztuka XIX wieku i pierwszej połowie XX wiieku " ma znajdowac sie w niej punkty...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

mulatka2326450 rozwiązanych zadań
Historia 50 pkt 18.12.2014 (20:07)

W jaki sposób Igancy łukasiewicz walczył z nędzą Galicyjską

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

webster10100 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 18.12.2014 (17:45)

Wyjaśnij pojęcie jesień ludow- przedstaw jej przyczyny, przebieg i skutki. ?

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.