profil

/

Zadania Prace

Przyczyny wybuchu powstania listopadowego

drukuj
satysfakcja 83 % 1073 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

- ruchy niepodległościowe w Europie(odzyskanie niepodległości przez Grecję, rewolucja we Francji, powstanie narodowe Belgów przeciw Holendrom i odzyskanie niepodległości przez Belgię);
- kryzys gospodarczy 1830 roku;
- wzrost niezadowolenia w wojsku;
- łamanie konstytucji Królestwa Polskiego, nieprzestrzeganie praw i swobód obywatelskich;
- zaostrzenie represji wobec Polaków;
- ograniczenie praw i roli sejmu;
- pogłoski o zamiarze wysłania przez Cara armii Królestwa Polskiego w Korpusie Interwencyjnym do Francji i Beligii;
- akcja polcji, która wpadła na trop organizacji spiskowych.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (22) Brak komentarzy
23.10.2011 (13:50)

Kupa, kupa i jeszcze raz kupa.

15.10.2011 (21:56)

widze ze wy innych problemow nie macie!

26.9.2011 (20:24)

ale z niektórzy to poje*y !! jak nie ściągacie to po co tu włazicie ?! a internet jest dla wszystkich i nie pie*dolcie ze nigdy nie ściągaliście w życiu !! no to tyle ;d

1.6.2011 (20:11)

nie w każdej książce jest aż tyle przyczyn, a z tego można się nauczyć, nie trzeba odrazu sciągać, pomyśl zanim zaczniesz wyzywać.

16.5.2011 (17:45)

omg ale z Was dzieci .. sami nie uciecie sobie napisac -.- w ksiazkach nie macie ?! Lol -_-



Zadania z Historii
Domis_1231 rozwiązane zadanie
Historia 10 pkt wczoraj o 17:05

1. Kiedy Piotr zrozumiał, że źle postąpił zapierając się Jezusa?  2. Kiedy Bóg odpuszcza nam nawet najcięższy grzech?  Proszę o pełne...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

asia1234543210 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 5.3.2015 (20:54)

9. Uzupełnij brakujące informacje. ................ r. – objęcie władzy przez królową ......................................... 1374 r. – wydanie...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

asia1234543210 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 5.3.2015 (20:54)

7. Kto władał Polską, gdy Europę Zachodnią dziesiątkowała czarna śmierć? ............................................ 8. Wymień czterech...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

asia1234543210 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 5.3.2015 (20:52)

Poniższy tekst to fragment historii pewnego państwa sąsiadującego z Polską w średniowieczu. Początki tego państwa sięgają lat 20. XIII w. W...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

asia1234543210 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 5.3.2015 (20:51)

1. Za panowania Władysława Łokietka zmieniła się polityka Polski względem jednego z sąsiadów. Choć zawarty wówczas sojusz nie spełnił pokładanych w...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.