profil

Współcześni Prometeusze

drukuj
satysfakcja 54 % 171 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Świat w którym przyszło nam życ, jest obciążony bólem i cierpieniem.Wiele osob doświadcza bezradności w poczuciu własnego i cudzego zła. Pomimo wielu osiągnięć technicznych i naukowych, nadal jesteśmy tacy, jak nasi przodkowie. Przeżywamy miłośc, rozczarowanie i zdradę.Trudno nam uporać się z życiowymi problemami.Dlatego potrzebny jest nam ktoś, kto swoim przykładem i zaangażowaniem ukazałby sens życia oraz podniół nas na duchu. W naszym współczesnym świecie potrzebny jest Prometeusz.
Według mitologi tytan Prometeusz stworzył człowieka, pomógł przetrwac mu ciężkie czasy, rozwinąć się, poznać świat.Jednak to wszystko stało się wbrew woli bogów, co spowodowało ich zemstę na dobrym tytanie.Za swój bunt został zrogo ukarany.
Dziś Prometeusz to ktoś taki, kto przez bunt ratuje społeczeństwo i poiświęca się dla ludzkości. Za Prometeuszy naszych czasów mozna uznać na pewno bohaterów II wojny światowej, ludzi walczących w obronie ukochanej Ojczyzny. Byli w stanie oddać swe własne życie za wolnośc i człowieczeństwo. Właśnie takich ludzi w swojej książce opisał A.Kamiński w "Kamienie na szaniec".Ci młodzi ludzie nie pogodzili się z odebraniem Ojczyzny. Walczyli w obronie kraju do końca.
Również do Prometeusza możemy porownać naszego Papieża Polaka- Jana Pawła II. To on walczył nieustannie o dobro człowieka.Sprzeciwiał się złu i niesprawiedliwości oraz szerzył miłość na całym świecie. Mimo, że często był obrażany przez wielu ludzi co napewno bylo to dla niego wielkim cierpieniem, wiedział jak je znosić.Nie zostawił nas samych, niósł światło, ktore otrzymał, nie zatrzymał go tylko dla siebie.Bronił życia każdego człowieka.Potrafił cieszyć sie tym ,że świeci słońce.Wzywał nas do czynienia dobra.
Innym przykładem wspołczesnego człowieka jest Matka Teresa z Kalkuty, która dała przykład jak mamy przeciwstawić się złu we wspołczesnym świecie.Idąc za głosem serca, rozpoczeła posługę dla najbiedniejszych ludzi.Emanowała od niej bezinteresowna miłośc. Nie brzydziła się dotknąc, przytulić ludzi chorych ba groźne choroby.
Podsumowując moje rozwazania, dochodzę do tego, że wsrod nas jest wielu ludzi których mozemy nazwac Prometeuszami.Ale to od nas zależy czy wybierzemy to co dobre czy złe.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (4) Brak komentarzy
11.10.2011 (18:02)

bardzo dobra praca a zwlaszcza o janie pawle 2 :)

22.5.2011 (17:40)

heh zupełnie nie na temat. Istotą prometeizmu jest bunt przeciwko siłom wyższym(np. Bogu, historii, naturze). Dlatego wszystkie przykłady wypisane w tej pracy są błędne. Samo pomaganie ludziom nie czyni z nikogo Prometeusza. Należy pamiętać, że tytan drogo okupił swoją miłość do ludzi, wykradł bogom ogień, a Zeusa oszukał w kwestii składania ofiar. W tej pracy skoncentrowałbym się właśnie na archetypie.

10.1.2010 (14:02)

Trzeba troszkę zmienić początek, a poza tym dość dobra praca. Jest kilka błędów, ale na tę chwilę OK... Daję 4

Gramatyka i formy wypowiedzi