profil

Jakie działania należy podjąć, aby chronić środowisko naturalne?

drukuj
satysfakcja 57 % 261 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Z dnia na dzień coraz więcej ludzi posiada większą wiedze ekologiczną, lecz nie każdy z niej korzysta. Bezmyślne działania mogą doprowadzić do skrajnego stanu naszej planety.
W ostatnim trzydziestoleciu doprowadziliśmy środowisko do stanu, który ciężko będzie odwrócić. Emitując do atmosfery ogromną ilość gazów doprowadzamy do ocieplenia się klimatu, zapoczątkowujemy szkodliwy proces zmian klimatycznych. Zanika powłoka ozonowa i w skutek tego przechodzą do powierzchni ziemi szkodliwe promieniowania, co wywołuje raka skóry i zmienia strukturę genów. Niszczymy lasy a do morza wylewamy szkodliwe chemikalia.
Najlepszym wskaźnikiem zanieczyszczenia są porosty -najwrażliwsze organizmy na zanieczyszczenia, to po nich możemy ocenić jak bardzo zanieczyszczone jest środowisko. I coraz rzadziej je spotykamy, bo, nie potrafią żyć w tak niesprzyjających warunkach.
Tak zanieczyszczone środowisko zagraża samym ludziom, dlatego szybko trzeba wprowadzić pewne zmiany, które będą pomagać a nie szkodzić Ziemi. Aby poradzić sobie z efektem cieplarnianym powinniśmy unikać freonów, które są w aerozolach, lodówkach, farbach w sprayu, lakierach do włosów, odświeżaczach powietrza. Trudno jest nie nawozić pól uprawnych, bez nawozów były by duże straty niestety zatruwają ziemie i spływając do jezior, rzek nie tylko zanieczyszczają wodę, ale także zabijają organizmy w nich żyjące, ale bez nich było by zdrowsze środowisko i ludzie. Powinniśmy wyłączać światło lub różne sprzęty wtedy, kiedy z nim nie korzystamy tak oszczędzamy energię i min. węgiel. Wodę możemy oszczędzać za pomocą rozsądnego używania jej, czyli np. lepiej brać prysznic niż kąpiel, bo mniej wody się zużywa pilnujemy żeby zakręcać wodę np. przy myciu zębów. Należy dbać o czystość swojego otoczenia i przede wszystkim nie śmiecić. Następną rzeczą jest segregowanie odpadów jest to bardzo ważne gdyż posegregowane śmieci można wtórnie wykorzystać. Musimy nauczyć częściej korzystać z roweru albo przemieszczać się komunikacją miejską, postarajmy się rzadziej jeździć własnymi samochodami. W sklepach zwracać uwagę na to, w jakich opakowaniach są produkty które mamy zamiar kupić, najlepiej kupować te z tworzyw które informacje że można je jeszcze raz wykorzystać. Jeżeli posiadamy jakieś niepotrzebne nam rzeczy bez problemu możemy je oddać komuś znajomemu lub do organizacji, które rozdadzą twoje rzeczy tym, którzy bardzo tego potrzebują. Wtedy możesz sprawić komuś radość i przyjemność. Następną ważną rzeczą jest noszenie ze sobą własnej torby na zakupy. Na każdym kroku spotykamy się z foliowymi reklamówkami i woreczkami, przyroda nie jest w stanie rozłożyć takich ilości plastiku.
Przez dążenie do poprawy bytu ludzi musi cierpieć nasz największy skarb –przyroda, a za jej zniszczenie będziemy kiedyś cierpieć sami…


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (6) Brak komentarzy
22.1.2013 (19:44)

Myślę, że ludzie nie mają wcale tak wielkiego wpływu na klimat jak próbują nam udowodnić media i naukowcy. Owszem, zanieczyszczenia jakie powodujemy są straszne, ale nikt nie patrzy jak środowisko zanieczyszczają chemikalia z fabryk, jak wyniszczają powietrze, grunty i wody. A to co serwują nam w powietrzu? Pod pretekstem walki z globalnym ociepleniem rozprzestrzenia się trucizny mające na celu "powstanie warstwy, która odbijać ma szkodliwe promieniowanie", a że przy okazji w składzie jest rtęć, która kumulując się w organizmie zarówno ludzi jak i zwierząt wyrządza nieodwracalne szkody to o tym już nie trzeba wspominać. Jesteśmy truci z każdej możliwej strony, a poprzez głoszenie teorii o ociepleniu klimatu czujemy się jeszcze winni (!!!) To jest chore.

17.3.2011 (19:38)

kocham wiosne

17.3.2011 (19:06)

środowisko jest dla mmie oznaimieniem wiosny

Rozkład materiału