profil

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Streszczenie.

drukuj
satysfakcja 80 % 1075 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie opowiada historię napadniętego człowieka, na którego nieszczęście nie zwracali uwagi przechodzący obok ludzie. Jedynie Samarytanin, gdy zobaczył cierpiącego, postanowił mu pomóc.

Słowa Jezusa zawarte w tej przypowieści pouczają nas, by być wrażliwym na czyjąś krzywdę i nieszczęście, bye nie przechodzić obojętnie obok ludzkiego cierpienia.

Nauka zaprezentowana tutaj nie straciła na swojej aktualności. Wzór zachowania samarytańskiego człowieka miłosiernego i litościwego, który wie, że miłość bliźniego wyraża się w trosce o dobro drugiego człowieka, jest godny naśladowania również w dzisiejszych czasach.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (14) Brak komentarzy
7.2.2012 (20:18)

ha ha ja jestem królem a wy sługami

7.2.2012 (20:16)

kórwa co to jest

26.9.2011 (16:48)

Thx .. Koleśś .. ;p

7.2.2012 (20:19)

Thx .. Koleśś .. ;p

13.9.2011 (19:52)

Spk tylko kumpela ma to samo i musze to przerobić ;D
Dzięki

13.9.2011 (19:19)

Bardzo fajne. przydało mi się . Dziękuję.

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 1 godzinę 46 minut temu

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.