profil

Charakterystyka Gereba.

drukuj
satysfakcja 66 % 554 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Gereb


To najbardziej skomplikowana, niejednoznaczna postać całej powieści. Był chłopcem bardzo ambitnym, chciał przewodzić innym, ale wiedział, że może wygrać z Boką. Zdecydował się na zdradę, przejście do czerwonoskórych. Upokorzony, odrzucony, pomimo przyznania mu stopnia oficerskiego, przez Feriego Acza postanowił naprawić swe błędy. Dostał od Boki taką szansę. Odkupił winy, wykazał się dzielnością na placu boju. On jeden pośród ważniejszych bohaterów miał skłonność do walki nieuczciwej-chciał na przykład przekupić dozorcę Placu, jego pieniądze i cygara miały zadecydować w wyniku starcia.
Gereb przeżył pewnego rodzaju wstrząs, przełom, uświadomił sobie, że dotychczas postepował bardzo źle. Zmienił się radykalnie, jakby przypomniał sobie, iż wzorem dla niego był własny ojciec, człowiek uczciwy i prawy. W końcowych fragmentach powieści Gereb jest już zupełnie innym chłopcem-znowu uczciwym, odważnym, zasługującym na szacunek kolegów.


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: charakterystyka_gereba..doc
Komentarze (17) Brak komentarzy
16.2.2012 (15:14)

To jest najgorsze co mnie tu spotkało dostałem za to pałe.

31.5.2011 (17:42)

Wielkie dzięki masz wene :D

4.5.2011 (20:28)

no no przydatnne

14.3.2011 (07:23)

Świetne , Rewelacja .;) MASZ WENE !

10.3.2011 (17:09)

dzięki



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.