profil

Jaki wpływ na zycie człowieka miał radio telewizja i komupter?

poleca 84% 2847 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Wiek XX zapisał się w historii jako okres niezwykle dynamicznego rozwoju cywilizacyjnego i technicznego. Radio, telewizja, komputer - to najważniejsze wynalazki ubiegłego wieku, bez których trudno sobie wyobrazić współczesne życie. Uważam również, że życie bardzo ułatwił telefon komórkowy oraz Internet głównie poczta elektroniczna ale o tym nie było mowy w zadaniu. W ciągu stu lat cywilizacja posunęła się do przodu w wielu gałęziach nauki i techniki, między innymi w rozwoju medycyny, badań składu i właściwości materii i podboju kosmosu. Jednak jestem przekonany, że to największy postęp poczyniła właśnie elektronika i komputeryzacja. Dzięki tym ogromnym sukcesom człowiekowi towarzyszyło wiele wygód z tym związanych. Niestety były też negatywne skutki tych osiągnięć.
Tryumf człowieka to głównie udoskonalenie komunikacji (głównie dzięki komputerowi) jak i szybkość przesyłania informacji poprzez radio czy telewizor. Szczytem techniki okazały się jednak komputery od podstaw wynalezione w XX wieku. Sto lat temu ludzie musieli żyć i radzić sobie bez ich pomocy, dziś nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Te mądre maszyny robią za nas wszystko o co tylko poprosimy: sterują satelitą w kosmosie, są sercem telefonów komórkowych, ułatwiają nam życie na co dzień w domu oraz w pracy.
Telewizor oraz radio bardzo ułatwiło też pracę wielu bogatszym firmom bo przecież są najpopularniejszymi nośnikami reklam. W wielu ankietach prowadzonych przez te firmy wynika z niech, że to właśnie z radia czy telewizji dowiaduje się najwięcej osób. Jak wynika z innych ankiet to właśnie telewizja jest najwięcej używana. W takim razie to ona najbardziej ułatwia życie człowiekowi? NIE! Moim zdaniem nie, myślę jednak, że to komputer jest właśnie tym urządzeniem który najbardziej pomaga w życiu codziennym. Telewizor to tylko i wyłącznie rozrywka a komputer to tez nauka, a dla niektórych praca a nawet szkoła bo są już nawet studia przez Internet. Natomiast telewizor jest rzeczą przydatna i rzeczą do której człowiek już się przyzwyczaił ale sadzę, że życie bez telewizji nie było by o wiele gorsze i trudniejsze jednak bez komputera tak! Jak dużo czasu spędzamy przed telewizorem? Ile siedzimy w fotelu i „gapimy” się monotonnie w „czarną skrzynkę”?
Z badań wynika, że przeciętnie Polak ogląda telewizji 3-4 godzin dziennie! Głównie są to młodzi ludzie w wieku od 12 do 18 lat! Wielu nastolatków nie widzi świata poza telewizją. Pierwszą czynnością jaką robią, jest oczywiście włączenie telewizora.
Z początku niewinnie wyglądające czarne pudełko powoli wciąga nas w szpony nałogu. Tak, oglądanie telewizji to również nałóg i chociaż nie jest on tak niebezpieczny jak papierosy, alkohol, czy narkotyki, to jednak również pochłania dużo czas, pieniędzy i oczywiście pozostawia uszczerbek na naszym zdrowiu. W dzisiejszych czasach programy i seriale telewizyjne są tak wyreżyserowane, aby po obejrzeniu jednego odcinka, mieć ochotę na następny. Myślę, że najbezpieczniejszym z tych mediów jest radio ponieważ jest to ciekawy przekaz informacji i tam nie ma za bardzo „co nas wciągnąć”.
Rozumiem oczywiście, aby w deszczowy, sobotni wieczór włączyć czarne pudełko i obejrzeć jakiś trzymający w napięciu i niepewności dreszczowiec. Nie rozumiem jednak ludzi, dla których telewizja jest wszystkim. Cieszę się, że ja do nich nie należę. Dla mnie telewizor jest prawie zbędny, nie włączam go bowiem nigdy poza wtorkowymi i środowymi wieczorami z Ligi Mistrzów, które i tak są co dwa tygodnie. Na pewno nie doprowadzi mnie to jednak do uzależnienia. Jestem pewien, że czarne, diabelskie pudełko nie przysłoni mi świata, bo już zrobiło to białe pudełko z myszką i klawiaturą zamiast pilota. Dlatego celowo napisałem ta pracę na komputerze żeby pokazać jak on jest ważny i potrzebny w życiu człowieka!

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 3 minuty