profil

Plan 2 dniowej wycieczki do Krakowa

drukuj
satysfakcja 70 % 351 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

PLAN 2-DNIOWEJ WYCIECZKI DO KRAKOWA


Uczestnikami wycieczki będą studenci studiów dziennych beskidzkiej Wyższej Szkoły Turystyki w Żywcu. Muszą posiadać ważną legitymację studencką, w celu uzyskania zniżek na przejazdach i przy zakupie biletów wejściowych do muzeów, galerii itp.
Wycieczka odbędzie się w dniach 12-13 luty 2005r. Wyjazd planowany jest na 12 lutego 2005r. tj. piątek o godzinie 6:30 z dworca PKS w Bielsku-Białej. Będzie to autobus kursujący na trasie Cieszyn-Kraków D.A. Zbiórka wyznaczona jest na godz. 6:15 w pobliżu kasy biletowej. Cena biletu ze zniżka na legitymację studencką wynosi ok. 10zł. Z Bielska do Krakowa udajemy się trasą, której część obejmuje ul. Zakopiańską i do Krakowa wjeżdżamy oczywiście od strony południowej.
Obiektem noclegowym jest Schronisko Młodzieżowe PTSM. Mieści się ono na ul. Oleandry 4. Położone jest blisko rynku. Cena od osoby za dobę wynosi 24 zł w pokojach 4-5 osobowych. Nauczyciele akademiccy mają zniżkę 6 zł od osoby. Zameldowanie grupy w schronisku nastąpi około godziny 19:00, a obiadokolacja przewidziana jest na godz.19:30. W schronisku mieści się stołówka prowadzone przez Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie. Na stołówce tej grupa będzie miała zamówioną obiadokolację w dniu przyjazdu (12 luty) w cenie 10 zł od osoby, także śniadanie następnego dnia (13 luty) w cenie 5 zł od osoby.

Planowana trasa wycieczki na pierwszy dzień 12 luty:
9:00 przyjazd na dworzec PKS w Krakowie. Następnie grupa udaje się na rynek. Kierujemy się w stronę Bramy Floriańskiej. Zatrzymujemy się na kilka minut, aby zobaczyć galerię malarstwa pod gołym niebem.
9:20 kierujemy się do Muzeum Czartoryskich. Na zwiedzanie muzeum przeznaczamy 60 minut.
10:30 po wyjściu z muzeum udajemy się ulicą Floriańską na Rynek Główny. Przeznaczamy na to ok. 20 minut, podążając tropem monarchów mijamy po drodze kawiarnię „Jama Michalika”; XVI-wieczny dom Matejki; najstarszy w Polsce hotel „Pod różą”; Dom Kmitów albo Amandach o renesansowych obramieniach okiennych; Dom „Pod Aniołkiem”; Dom „Pod Matką Boską” i Dom „Pod Murzynkiem”.
O godzinie 11:00 spotykamy się z przewodnikiem, który oprowadzi nas po Rynku Głównym (Sukiennice, Kościół św. Wojciecha, kościół Mariacki), a następnie Dziedziniec Collegium Maius oraz Kościół św. Anny. Przewodnik wynajęty zostanie z Biura Przewodników „Jura” w Krakowie (os. Jagiellońskie 9). Cena za świadczone usługi przewodnika wynosi 135 zł do 2 godzin zwiedzania.
11:00 zwiedzanie Rynku Głównego wraz z Sukiennicami i Kościołem św. Wojciecha (30 min.)
11:30 zwiedzanie Kościoła Mariackiego (20 min)
11:50 wyjście z Kościoła Mariackiego i udanie się w stronę Collegium Maius
12:10 zwiedzanie dziedzińca Collegium Maius (15 min)
12:30 zwiedzanie Kościoła św. Anny
12:50 zakończenie pracy przewodnika; powrót grupy na Rynek Główny
13:00 czas wolny dla grupy (2 godziny), możliwość zjedzenia obiadu i zrobienia zakupów; spotykamy się o godzinie 15:00 pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym
15:00 zbiórka przy pomniku i wyjście w kierunku Kościoła Dominikanów
15:30 zwiedzanie Kościoła Dominikanów (20min.)
16:10 zwiedzanie Kościoła śś. Piotra i Pawła (15 min.)
16:30 zwiedzanie Kościoła św. Andrzeja (15 min)
17:00 zwiedzanie Muzeum Wyspiańskiego (ok. 60 min.)
18:30 zameldowanie w schronisku
19:30 obiadokolacja

Planowana trasa wycieczki na drugi dzień 13 luty:
8:00 pobudka
8:30 śniadanie
9:00 wymeldowanie się ze schroniska i kierujemy się na najbliższy przystanek tramwajowy
10:30 zwiedzanie Wawelu wraz z wynajętym przewodnikiem (ponownie z Biura Przewodników „Jura” w Krakowie; cena 180 zł do 4 godzin) – przewidywany czas zwiedzania ok. 3 godzin
13:30 udajemy się do Kościoła Paulinów Na Skałce i Kościoła św. Katarzyny z uwzględnieniem czasu wolnego na obiad
15:30 zwiedzanie Muzeum Etnograficznego
16:30 kierujemy się w stronę dworca autobusowego
17:40 lub 18:20 powrotny (pospieszny) autobus do Bielska Białej


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (6) Brak komentarzy
19.9.2011 (21:06)

eeee a możesz w punktach bo nie umiem...

5.6.2011 (11:19)

Super dzięki

12.5.2011 (12:50)

bardzo sie przytdało. wielkie dzieki

12.5.2011 (12:13)

według mnie za dużo jest tego zwiedzania.

20.3.2011 (17:24)

och..wielkie dzięki



Serwis stosuje pliki cookies w celu świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w Serwis stosuje pliki cookies w celu świadczenia usług. Więcej szczegółów w polityce prywatności.