profil

satysfakcja 57 % 163 głosów

Strefa Sawann Afrykańskich

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Sawanna znajduje się na Sudanie Wyźynie Abisyńskiej i Wschodnio Afrykańskiej (Afryka) oraz na Wyżynie Brazilijskiej ( Ameryka Południowa).

KLIMAT
1.Przez cały rok temperatura powyżej 20 stopni C.
2.Dwie pory roku - deszczowa , sucha
a).sucha - jesień , zima opady 10-20 mm
b).deszczowa - wiosna , lato 100-200mm

ROSLINY I ZWIERZETA SAWANNY AFRYKANSKIEJ

ROSLINNOSC-trawiasta,wysoka (2-3m wysokości)) tworzy lużne kępki ; pojeduncze drzewa , baobab
palma,akacje.
BUSZ- kolczaste zarośla akacji trudne do przebrnięcia.
ZWIERZETA- kangur , lampart , lew , bawół ,żyrafa , słoń , nosorożec, zebra, antylopy, hieny,
pawian, struś afrykański , kobra, krokodyl nilowy, aligator sępy, sekretarze.

GOSPODARKA W SWIECIE SAWANN

SAHEL-"granica" pomiedzy sawanna , a pustynia(SAHARA)

Na sawannie afrykanskiej w czasie pory deszczowej uprawiane są rośliny :

-proso
-kukurydza
-bawełna
-orzechy ziemne
Pasterstwo i hodowla zwierzat mozliwa jest tylko na tych terenach gdzie nie wystepuje mucha
tse-tse.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (7) Brak komentarzy zobacz wszystkie
21.5.2011 (09:39)

mi się przydała

6.5.2011 (15:00)

Cieszcie sie ze w ogole coś znależliście.

2.3.2011 (15:12)

Małooooooo co to ma być nic praktycznie się nie dowiedziałam i muszę daleć szukać!!!! ŻAL!!!!!!

14.3.2011 (18:37)

Małooooooo co to ma być nic praktycznie się nie dowiedziałam i muszę daleć szukać!!!! ŻAL!!!!!!

3.2.2011 (21:21)

Mi sie przyda .. Dzięki ;)

26.2.2007 (13:33)

Lipa!!!!Mało!!!!

Typ pracy


Zadania z Geografii
Nieaktywny
Geografia 10 pkt wczoraj o 20:27

Najwazniejsze informacje o kostaryce religia kultura klimat jezyk tak ogolnie wszysto ..

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Geografia 100 pkt wczoraj o 14:43

Potrzebuje szybciutko kilka informacji o Czechach a mianowicie Czeskie konflikty i czeskie sojusze . Proszę o rychłą pomoc

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Geografia 10 pkt wczoraj o 14:18

Potrzebuje szybciutko kilka informacji o Czechach a mianowicie Czeskie konflikty  i czeskie sojusze .  Proszę o rychłą pomoc

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Geografia 10 pkt 24.10.2014 (11:46)

Wyjasnij dlaczego gorne granice wiecznie zielonych lasow mieszanych sa wyżej położone w andach niz w himalajach]

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Geografia 200 pkt 23.10.2014 (18:38)

W warszawie (52*N 21*E) jest godzina 15:10 czasu slonecznego. Oblicz ktora godzina czasu slonecznego i strefowego jest w 3 miejscowosciach na...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.