profil

Charakterystyka Odyseusza.

drukuj
satysfakcja 79 % 875 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Odyseusz był władcą Itaki, mężem wiernej i kochającej Penelopy, oraz ojcem Telemacha. Bohater "Iliady" i 'Odysei", których autorem jest Homer. Odys to postac mitologiczna, która przyczyniła się do zwycięstwa Greków nad Trojańczykami.
Bohater miał wysoki wzrost, muskularnie i silnie zbudowane ciało co świadczyło o jego wytrzymałości w ekstremalnych warumkach tj. sztorm na morzu. Swoim przystojnym wyglądem przyciągał wzrok kobiet, był ich ulubieńcem.
Zaletą Odyseusza była jego opiekuńczośc i odpowiedzialnośc, nie chciał zostawic swojej rodziny. Cieszył się także sławą odważnego i pomysłowego wojownika, chciano, aby wyruszył na podbicie Troi. Był kulturalny, potrafił zjednywac sobie ludzi.
Jak większośc ludzi, Odys miał również i wady. Był zbyt zuchwały i pewny siebie. Gdy oszukał Polifema, przechwalał się przed nim. Jego wadą była także mściwośc. Zabił wszystkich zalotników.
Odys był sznowany przez innych, uważano go za dzielnego i interesującego człowieka. Lubiany przez Atenę i Zeusa, lecz znienawidził go bóg morza- Posejdon, przez którego przedłużał się powrót bohatera do domu.
Według mnie Odyseusz jest mityczną postacią godną naśladowania. Jego przygody były interesjące i pouczające, toteż mi się spodobały, a sam bohater był ciekawą postacią.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (30) Brak komentarzy
21.2.2012 (17:01)

to nawet jest spoko zalezy co za to zostane

24.1.2012 (20:48)

Zdania nie wiążą się ze sobą i nie tworzą jednej całości. Bardzo dużo powtórzeń wyrazowych. Jako polonistka z czystym sumieniem mogę wystawić Ci dostateczny+

27.10.2011 (19:33)

Super i przydatne:):)

3.11.2011 (16:26)

Super i przydatne:):)

5.4.2011 (18:30)

wyśmienita,wspaniała praca jest oki

5.4.2011 (18:28)

dobra praca

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 1 godzinę 47 minut temu

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.