profil

Pożytek i niebezpieczeństwa internetu

drukuj
satysfakcja 40 % 28 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Mówi się, że 'ptrzeba jest matką wynalazków'. To prawda. Ludzkość od zawsze dążyła na wszelkie możliwe sposoby do ułatwienia sobie życia i zapewnienia godnego bytu. Wystarczy spojrzeć, jak w przeciągu setek lat zmieniły się np. domostwa. Na początku mieszkano w jaskiniach, później w lepiankach, chatach okrytych słomą, z czasem pojawiły się domy z cegły. Teraz widzimy wieżowce i apartamentowce. Co z tego wynikło? Poprawił się poziom życia, spadła liczba chorób (szyby w domach zapobiegały dostawaniu się chłodu itp.). Niestety, a może na szczęście, ludziom było mało. Teraz trzeba się przecież jakoś w szybki sposób komunikować! I mamy pocztę, telegraf, następnie telefon i... Internet - jak na razie najpotężniejszy i najbardziej wszechstronny wynalazek współczesnej cywilizacji.
Korzyści wynikające z użytkowania Internetu możnaby wyliczać w nieskończoność. Ja zagłębie się w te najważniejsze. Dzięki sieci możemy radykalnie uprościć swoje życie: bez wychodzenia z domu możliwe jest zapłacenie rachunków czy choćby nawet zrobienie zakupów. I to nie pojedynczych produktów, ale nawet... kompletów mebli. Ale nie możemy cały czas wydawać. Kiedyś trzeba zarabiać. To żaden problem. Dzięki temu, że Internet wciąż się rozwija i zwiększa swoje możliwości, tworzy nowe miejsca pracy. Pojawiły się nowe zaody np. administratorzy stron internetowych. Internet stał się równiez 'skarbnicą' różnego rodzaju informacji (niestety, nie zawsze rzetelnych i sprawdzonych). Łatwiejsze stało się również przesyłanie informacji dzięki e - mailom. No ale n ie samą pracą żyje człowiek. Musi się znaleśc coś dla rozrywki. Żaden problem. Czaty internetowe i fora dyskusyjne już 'pochłaniaja' miliony urzytkowników, głodnych podzielenia się swoimi opiniami z ludźmi z całego świata. Fani gier też znajdą coś dla siebie. Powstaje ich coraz więcej w formie on - line np. 'O - Game', 'Soldat' czy 'Tibia'. I jeśli ktoś myśli: 'To nie dla mnie', jest w wielkim błędzie! Nawet seniorzy zaczynają korzystać z Internetu, dla których przygoowano specjalne kursy. Jednak w ostatnim czasei pojawiły się pewne zagrożenia. Niestety, nikt nie jest w stanie kontrolować wszystkich informacji zamieszczonych w sieci (nad czym bardzo ubolewam). Często podczas surfowania, natrafiam np. na głupie strony porno itp. Jednak tak jak Alfred Nobel nie wiedział, że wynaleziony przez niego dynamit odnajdzie swoje miejsce na wojnie, tak twórcy Internetu nie przypuszczali, że dojdzie do czegoś takiego.
Podsumowując, Internet jest świetny, ale jeśli jest używany w odpowiedni sposób i z umiarem. Jako że jestem zwolenniczką sieci (co dało się wcześniej zauważyć), zakończę słowami: 'Imposible's nothing'! ;D


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
27.7.2006 (14:19)

Od autorki: Praca została oceniona przez nauczycielkę na 6 ;P

27.7.2006 (14:18)

Paweł K. twierdzi, że praca jedt dobra (4)

Gramatyka i formy wypowiedzi