profil

Rozpoczęcie roku harcerskiego 1999 w Hufcu Wrzeszcz-Oliwa - przemówienie

drukuj
satysfakcja 25 % 4 głosy

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Druhny i druhowie!

Spotykamy się jak nakazuje tradycja w celu przywitania nowego roku harcerskiego i określenia strategii tegorocznego działania.

Związek Harcerstwa Polskiego ma wieloletnią tradycję, która zawsze nakazywała nam uczcić każdy nowo rozpoczynający się rok harcerski.
Już od 1976 roku cały Hufiec Wrzeszcz - Oliwa spotyka się na terenia bazy „MORENKA”, aby uroczyście rozpocząć nowy rok harcerski. nasze spotkania zawsze miały charakter zabawy, i w tym roku będziemy kontynuować ten zwyczaj.

Założyciel naszego związku, Andrzej Małkowski, organizował podobne spotkania. Co roku, tak jak my, spotykał się z innymi harcerzami w celu omówienia planów na nadchodzący rok. Jednocześnie w czasie obrad, na drodze różnorodnych konkursów i zabaw terenowych wyłaniano, i w tym roku również to zrobimy, najlepszą drużynę naszego Hufca.
Nasi młodsi koledzy i młodsze koleżanki mogą wiele wyciągnąć dla siebie obserwując drużyny starszo harcerskie w akcji. Być może kiedyś, gdy dorosną, staną się właśnie tacy, jak najlepsi spośród najlepszych.

Wydawać by się mogło, iż inne uroczystości harcerskie takie jak chociażby: „Światełko Pokoju” czy „Dzień myśli braterskiej” są równie istotnymi wydarzeniami, jednakże dzisiejsze „święto” ukierunkowuje całoroczną działalność naszego Hufca.

Od początków istnienia Związku Harcerstwa Polskiego pamiętne słowo „CZUWAJ” stworzone przez Olgę Drahanowską - Małkowską niezmiennie nam towarzyszy. Niechaj dzisiaj stanie się Ono symbolem rozpoczynającego się roku harcerskiego, jako coś co jest z nami od samego początku.
Czuwajcie Druhny i Druhowie. Spotkamy się na majowym „Rajdzie w nieznane” organizowanym przez nasz Hufiec.


Komendant Hufca Wrzeszcz - Oliwa
Zezek Fanfara

GDAŃSK, 4.04.1999r.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
27.7.2006 (14:21)

lux praca! pozdrawiam

Gramatyka i formy wypowiedzi