profil

Przewodnik po piekle z "Boskiej komedii" Dantego Alighierego

poleca 85% 132 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jeśli planujecie Państwo spędzenie niezwykłych wakacji, w tropikalnym klimacie, w miłej atmosferze wzajemnej przyjaźni, i przy wydatku małej sumy pieniędzy, to najlepszym wyjściem dla państwa będzie podróż do Piekła.

Swój rozkwit Piekło w dużej mierze zawdzięcza Lucyferowi - Upadłemu Aniołowi. Na początku świata przejmując otchłań, postanowił przemienić je w miejsce atrakcyjne turystycznie. Stworzył jeden z największych ośrodków rekreacyjnych w ówczesnych czasach. Choć dziś kurort nie jest już w takim stanie jak kiedyś, to i tak użeka swą bogatą liczbą zabiegów relaksujących.

Obecnie liczące wiele miliardów mieszkańców miasto-metropolia pełni znaczącą rolę sportowo rekreacyjną. Piekło jest w posiadaniu 36 basenów z wrzącym olejem i 4 z lawą, skały do wspinaczki (gwarantowany bolesny upadek na kamienie), niezwykle obszerne zoo, którego członkiem może zostać każdy z Państwa. Co roku organizowane są zawody w wymyślaniu najboleśniejszej tortury (ta atrakcja cieszy się wielkim poważaniem wśród turystów, na których owe tortury są przeprowadzane).

Historycznym centrum Piekła jest tron samego Lucyfera. Upadły anioł jako zażądca, 24 godziny na dobę wysłuchuje narzekań klientów, których w nagrodę pożera.

Kamieniczki z ścianami brudnymi od krwi, klasyczne budynki z lat zagłady Sodomy i Gomory, krzyże i szubienice z wiszącymi ciałami pensjonariuszy - wszystko to można podziwiać spacerując ulicami Piekła. Dziś te budynki pełnią inną funkcję niż dawniej; na przykład katedra wisielców mieści salę balową, a w Domu Judasza znajduje się Pałac Rozwodów. Wędrując przed siebie możemy zobaczyć niezwykłe dzieła architektury: modernistyczne pale do nabijania, stos żelaznych dziewic, czy pole pełne ludzkich kości.

Zarówno te stare, jak i nowe budowle otoczone są czernią gór i wulkanów. Mało uciążliwy dla środowiska przemysł i liczne walory przyrodnicze sprawiły, że Piekło zaliczono do obszaru funkcjonalnego "Czarne Płuca Świata". Turyści znajdą tu mnustwo zanieczyszczeń i bogactwo przyrody zachowane w pierwotnym kształcie.

Istniejąca od czterystu lat Filharmonia wpisała się już na stałe w krajobraz życia kulturalnego nie tylko licznymi koncertami zawodzących dusz w jej gmachu, lecz także letnim cyklem kar śmierci o nazwie "zabaw innych swoim cierpieniem".

Dzięki znakomitym strzelcom wyborowym Piekło określa się mianem centrum strzelniczego świata. Idąc ulicą, wprost trudno nie oberwać kulą w głowę. Kto nigdy nie został postrzelony, ten nie wie co traci. Istnieje także legenda, że jeżeli trafi Cię dwuch snajperów na raz, to na pewno kiedyś wrócisz do piekła. O ile się z niego wydostaniesz.

Stadnina wymarłej rasy koni - "turków", wciąż organizuje liczne imprezy i wyścigi. Na pikniku rodzinnym, można skorzystać z takich atrakcji jak: stratowanie przez stado, rwanie końmi, czy ucieczka przed jeźdzcami.

Otchłań jest licznie odwiedzana przez turystów z całego świata. Wielu z nich przyjeżdża do nas ze względu na interesy, inni chcą u nas wypocząć, jeszcze inni traktują Piekło jako bazę dla wypadów poza Czyściec. W Piekle bowiem wszystko jest w zasięgu ręki: atrakcje wielkiego miasta, rzeki i jeziora pełne krwi, zanieczyszczone powietrze i unikalna przyroda, doskonała kuchnia i eleganckie hotele.

Cennik naszego biura turystycznego

Dojazd:
Cena biletu do piekła: 0 zł (wystarczy popełnić samobójstwo)
Czas przejazdu z ziemi do Piekła: 0,001 s (przy sprzyjającym wietrze)

Hotele i zakwaterowanie:
Hotel "Adolf" na ulicy SS 13/666
Schronisko dla zagubionych turystów "Juzek" na ulicy ZSRR 0/12,5
Pensjonat "Hiroshima" na ulicy Fatboy 234/123

Powrót:
BRAK DANYCH

Zdrowie:
W przypadku choroby prosimy o zwrócenie się do zaufanego dr. Ebola lub pani dr.Trąd, pracujących w szpitalu H.I.V przy ulicy Małego Ćpuna 12

Restauracje:
Jedną z najbardziej znanych restauracji piekła jest "schron głodowy". Ulica Zagazowanych na śmierć 65/00. Ceny są naprawdę niskie, a porcje zadowalające (kucharza).
Warto także odwiedzić kawiarnię Urlicha na ulicy Grunwaldzkiej 18.

Zapraszamy i życzymy miłych wrażeń!

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 3 minuty