profil

Autocharakterystyka w formie opowiadania

poleca 85% 403 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Niepojęty przypadek jak każdy przypadek


Pewnego letniego dnia, dokładnie szesnastego czerwca 1991 roku u jednym z lubelskich szpitali urodziła się maleńka dziewczynka, której później nadano imię Paula. Od tamtej pory mieszka ona wraz ze swoimi rodzicami w Lublinie gdzie kształci się w gimnazjum numer 3.
Paula jest niebieskooką szatynką średniego wzrostu. Nie jest osobą szczupłą aczkolwiek odpowiada jej taka postura, jaką została obdarzona. Nigdy nie zmieniłaby koloru swoich oczu gdyż uważa go za odpowiedni do swojego charakteru. Jej styl jest indywidualny a czasem ekstrawagancki. Chętnie sięga po eleganckie, lecz nie przesadnie, ubrania. Czasami zdarza się jej nakładać bluzę i t-shirt jednak nigdy nie nałoży dresu. Ulubioną częścią garderoby tej niezwykłej nastolatki są dżinsy, których w jej szafie nie brakuje. Lubi rzeczy firmowe, wysokiej jakości, lecz często kupuje na sezonowych wyprzedażach. Jak każda kobieta ubóstwia biżuterię, a rzeczą, z którą się nigdy nie rozstaje jest pierścień atlantów, przynoszący szczęście. Swój styl uważa za niepowtarzalny i stara się wyglądać inaczej niż większość osób uczęszczających do jej szkoły.
Cechami charakteru, które dziewczyna ceni u siebie najbardziej jest ambicja i indywidualizm. Odkąd poszła do szkoły dążyła do wyznaczonych celów i nie spoczywała na laurach. Paula nigdy nie sprawiała kłopotów wychowawczych, będąc zawsze wzorową uczennicą. W codziennym życiu stara się być lojalna córką i koleżanką jednak nie zawsze jej to wychodzi. Za największą wartość w życiu każdego uważa rodzinę, która wspiera i doradza w chwilach słabości. Podczas gdy w tym wieku wielu nastolatków buntuje się przeciwko swoim rodzicom dla niej są oni autorytetem i życiową podporą. Wśród znajomych słynie z poczucia humoru i ciętego języka. Uwielbia żartować jednak razi ją naśmiewanie się z innych. Charakteryzuje się szczerość, którą uważa za zaletę. Dziewczyna zawsze mówi to, co myśli, ale w momentach do tego nie stosownych potrafi ugryźć się w język. Wadą Pauli jest lenistwo i słomiany zapał do wielu rzeczy. Cechą, której najbardziej w sobie nie lubi jest egoizm i impulsywność zaś ceni u siebie to, że nie wstydzi się łez i okazywania uczuć. Sama określa siebie jako wrażliwą estetkę ze skłonnościami pedantycznymi.
Nastolatka ma optymistyczne podejście do życia jednak miewa również chwile psychicznej słabości. Uwielbia zawierać nowe znajomości i sprawiać innym przyjemność. Pomimo swej bezpośredniości stara się nie ranić ludzi i sama tez nie lubi być raniona i lekceważona. Jest osobą bardzo towarzyską i najlepiej czuje się w dużym gronie ludzi. Ma artystyczna duszę, przez co kocha przyrodę i zwierzęta. W każdym aspekcie swojego życia stara się dostrzec pozywane strony, dlatego bardzo nie lubi pesymistów. Razi ją również dziecinne zachowanie niektórych jej rówieśników. Wynika to niewątpliwie z faktu, że jak na swój wiek jest zbyt poważna.
Paula ma wiele zainteresowań. Bardzo lubi język niemiecki i plastykę. Często rysuje i śpiewa. Lubi surfować w Internecie i rozmawiać ze znajomymi. Jej największą obsesją są zakupy a co za tym idzie wydawanie pieniędzy. Interesuje się modą i muzyką. W wolnych chwilach próbuje stworzyć niepowtarzalne ubrania przerabiając stare „ ciuchy” z dna szafy. Bardzo lubi tez słuchać muzyki dobre kino. Jej ulubionym zespołem jest Good Charlotte, a filmy, które może oglądać bez końca to „ Poranek Kojota” i „ Saw”. Ta czternastolatka jest niepoprawna marzycielką a jej największym marzeniem oprócz zdobycia wyższego wykształcenia i otrzymania dobrze płatnej pracy jest założenie schroniska dla zwierząt.
Paula uważa się za osobę o trudnym charakterze. Wynika to z jej różnorodności. Twierdzi, że nikt nie jest w stanie tak naprawdę jej poznać gdyż ona nie do końca sama zna siebie. Chciałaby być osobą bardziej zdecydowaną i zdeterminowaną. Uważa, że jest mało asertywna, ale stara się to zmienić. Oprócz tych kilku spraw lubi ona swój charakter i jak na razie nie planuje żadnych większych zmian.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 3 minuty