profil

Charakterystyka Józefa Papkina - "Zemsta".

drukuj
satysfakcja 76 % 366 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Jedną z postaci drugo planowych jest Józef Papkin. Jest on podwładnym Cześnika. Zamieszkuje w jego zamku. Jest najbardziej zabawną postacią w utworze Aleksandra Fredry.
Papkin przypomina nadwornego błazna. Nosi odzież francuską. Na nogach ma okrągłe buty sięgające połowy łydek. Codziennie ubiera krótkie spodnie. Posiada szpadę i parę pistoletów, których według Cześnika używa do strzelania w ćmy i komary. Papkin jest średniego wzrostu. Jes szcupły i posiada zakręcony wąsik. Jego głowę zdobi tupecik, przykryty kapeluszem.
Bohater uważa się za najmężniejszą osobę i każdemu opowiada o swoich dokonaniach (oczywiśćie zmyślonych ) i zaletach. W rzeczywistośći jest razej tchórzem. Posługuje się bardzo barwnym językiem, czasem aż za bardzowyszukanym, Uwielbia melodramatyczne sceny. nigdy nie zdobył żadnego majątku.
Józef w gronie znajmoych nie jest szanowany, ale w ogóle tego nie zauważa. Autor nazywa go "Lwem północy" ( jest to bogaty heros ). Spełnia w utworze rolę szczególną, jest postacią zabawną i sparwia, żę "Zemsta" jest komedią.
Według mnie Papkin jest ozdobą komedii Aleksandra Fredry. Ta postać jest karykaturą ludzkich wad.Jest bardzo podobny do Narcyza.Ale mimo wszystko podoba mi ię ta postać i oceniam ją pozytywnie.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (16) Brak komentarzy
11.1.2012 (15:53)

bardzo dobra nie jest ale zła tez nie mozna powiedzieć ze jest na +4 dzieki :*:*:*:):: pozdrawiam

7.11.2011 (20:06)

nawet, nawet. ; )

29.3.2011 (15:53)

No bardzo dobre mozna powiedziec swietne!!!!

14.3.2011 (16:54)

"Posiada szpadę i parę pistoletów, których według Cześnika używa do strzelania w ćmy i komary."
Poda mi ktoś źródło cytatu gdzie znajduje się, jak Cześnik o tym mówił?
gg 6939715

19.1.2011 (16:04)

mnie sie tam przydala ;D
chociac pomoglas bo inne prace...byly bezmysle
nie jestes zle ujdzie w tlumie =D
ja tam dam 4 moze -
=D



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.