profil

Dlaczego młodzi ludzie nie biorą udziału w wyborach ?

drukuj
satysfakcja 66 % 29 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Dlaczego młodzi ludzie nie biorą udziału w wyborach parlamentarnych czy też prezydenckich? To pytanie wydaje się być z pozoru bardzo łatwe, jednak w rzeczywistości jest rozbudowane i jedna odpowiedz to stanowczo za mało. Tak wiec co powoduje ze osoba która ukończy 18 rok życia bardziej się cieszy z faktu iż będzie mogła zakupić alkohol w sklepie, niż z możliwości decydowaniu o wyborze ludzie którzy przez najbliższe kilka lat będą kreować polską gospodarkę. Można by to tłumacz tym iż od 16 zaledwie lat możemy cieszyć się pełną demokracja, i tym że Polska jest naprawdę Polska, lecz czy to jest powód ?
Czyż młodzi ludzie którzy znają historie polski, wiedza co przeszła i to nie tylko 500 lat temu, ale to co działo się 50 lat temu , nie powinni starać się o to żeby nie dopuścić do rządzenia ludzi którzy są nieodpowiedni na te stanowiska? Jeżeli do brania czynnego udziału wyborach nie zachęca nas fakt iż „historia lub się powtarzać” to co powinno ich zachęcać? Lepiej jednak zapytać co powinno ich zniechęcać – brak wiary w lepszą Polskę ….Kolejnym problemem przez który młodzi ludzie nie chodzą spełniać swojego obywatelskiego obowiązku jest problem na który wydaje się nie być sposobu, jest to brak wiary w to ze w Polsce może być lepiej. Patrząc oczyma młodych ludzi nie ma się im co dziwić, gdyż Polska to chyba jedyny kraj gdzie osoba naprawdę dobrze wykształcona nie ma możliwości zaczęcia pracy, a jeśli już takową znajdzie jest nie adekwatna do posiadanej wiedzy , wiec to też większość młodych albo wyjeżdża albo odwdzięcza się nie chodząc do wyborów? Tak więc tutaj ukazuje nam się 2 już problem ….lecz to nie koniec. Wiele młodych osób ogląda telewizje, teraz w czasie kiedy w naszym kraju wybory maja się ku końcowi tego zjawiska nie widać, jednak jakieś 2 tygodnie temu media były zmonopolizowane przez reklamy WSZYSTKICH komitetów wyborczych, nie pomoże to jednak w pełni świadomie wybrać odpowiedniej partii/kandydata, bo któż po 90 sekundowej reklamówce będzie wstanie wybrać rządzących po czymś innym jak tylko po ładnym stylu i profesjonalnej reklamie? Młodzi ale i nie tylko młodzi ludzie są nieświadomi jakie plany wyborcze mają kandydaci i ta nieświadomość blokuje późniejszą chęć brania udziału w wyborach. W wielu innych krajach Unii Europejskiej do domów od okręgowych komisji wyborczych wysyłana jest bardzo obszerna informacja, która w bardzo dokładny sposób przedstawia plany rządzenia danego ugrupowania.
Tak wiec po krótkiej analizie doskonale klaruje nam się odpowiedź na nasze pytanie , z pozoru łatwe , ale jak już na początku napisałem bardzo rozbudowane. Czy ten stan rzeczy się zmieni? , na to kolejne pytanie można starać się odpowiedzieć lecz czy jest sens kiedy wszystko na razie pozostaje bez zmian, a młodzi ludzie przez najbliższe cztery lata żyć będą w tym ustroju który został wybrany nieco ponad 40 % głosów Polaków.


Przydatna praca? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Typ pracy