profil

Wady i zalety usług dostępnych w sieci Internet w świetle usług tradycyjnych

drukuj
satysfakcja 47 % 94 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Internet jako sieć usług jest tak popularny, że używa sie go do wielu celów. Dostepny jest bez większych problemów dla każdego. Nie tylko w kafejkach, szkołach ale coraz częściej w domach używany jest nie tylko przez młodzież, ale również przez osoby starsze.
Do zalet jakie oferuje sieć internetowa można zaliczyć:
poczta elektroniczna E-Mail jest najbardziej popularną usługa dostepna w Internecie, korzystają z niej miliony ludzi na całym świecie, jest łatwa w obsłudze, a wiele udogodnień i różnych dodatkowych funkcji pozwala na szybką wymiane maili.
czaty pozwalaja na poznawanie różnych ludzi z całego świata, można rozmawiać z wieloma osobami jednocześnie, lub z każdą osobno. Dużą zaleta jest to, że można pozostać osobą anonimową, tak długo jak tego chcemy. Jest to duże udogodnienie dla osób nieśmiałych i skrytych. Natomiast dzięki kamerką internetowym i mikrofonom można oglądać i słuchać ludzi, których poznało się na czacie.
informacje pozwalają na łatwe i szybkie wyszukiwanie wielu potrzebnych informacji, danych dotyczących szukania np. pracy, wiadomości, służą do tego wyszukiwarki, w których wystarczy wpisać ciąg wyrazów, a ona szybko znajduje wszystko co ma jakieś powiązanie z szukanym tematem. Do najbardziej popularnych należą google, twocows i standardowe wyszukiwarki portali internetowych takich jak np. wp, interia, onet...
aukcje internetowe, które pozwalają na kupno, sprzedaż, zamianę większości rzeczy, jest to bardzo wygodne, gdyż możemy wiele rzeczy obserwować bez wychodzenia z domu.
konta internetowe umożliwiają kierowanie kontem, płacenie rachunków, wykonywanie przelweów, sprawdzanie salda konta bez potrzeby wizyty w oddziale banku.
edukacja, nauka mnóstwo potrzebnych i interesujących pomocy naukowych można znaleźć na stronach poświęconych edukacji międzyinnymi streszczenia, wypracowania, opracowania całych działów różnych przedmiotów.
rozrywka wiele portali ma do zaoferowania wiele gier on-line, w które można grać dzięki dostępowi do internetu, można rozwiązywać krzyżówki.
Ogólnymi wadami i zagrożeniami są wirusy, które moga uszkodzić nasz komputer, spamy, które zasypuja nas całym mnóstwem reklam i ogłoszeń, hakerzy, którzy włamuja się do naszych komputerów tworząc zagrożenie nie tylko dla samego komputera, ale także dla danych, ktore tam przechowywujemy np.

haseł do internetowych kont bankowych.
Głównym zagrożeniem jest anonimowość, która z jednej strony jest zaleta, a z drugiej strony jest zagrożeniem, ponieważ nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie monitora i jakie ma zamiary w stosunku do nas. Dla wielu ludzi nadal dostep do internetu jest za drogi, gdyż podniesienie VAT-u spowodowało wzrost cen na tą usługę.
Usługi tradycyjne takie jak np. poczta jest jeszcze zbyt długą i uciążliwą usługą, ponieważ naklejanie znaczków czy wysyłanie listów, zajmuje kilkakrotnie więcej czasu niż listy wysyłane drogą internetow, nie każdy ma czas na stanie w kolejkach, czy na poczcie czy w banku. Gromadzenie informacji z książek, siedzenie w bibliotece, czy chodzenie po księgarniach zajmuje bardzo dużo czasu i jest czasem bardzo drogie, nie każdy może sobie na to pozwolić, a te same wiadomości można łatwo znaleźć w internecie.


Przydatna praca? Tak Nie
(0) Brak komentarzy