profil

Opis dworku w Soplicowie "Pan Tadeusz".

drukuj
satysfakcja 75 % 414 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Dawno temu, nad brzegiem Ruczaju, na małym pagórku w brzozowym gaju znajdował się nieduży dworek. Dom był otoczony ogrodzeniem z zawsze otwartą bramą. Stodoły pełne plonów i inne zabudowania gospodarcze otaczały go zewsząd. Za domem mieścił się mały ogródek pełen zieleni i pięknych kwiatów. Dworek był niewielki, ale chędogi... Podmurówka i drewniane bielone ściany przyciągały uwagę szlachty.
Wnętrze jego było urządzone według tamtejszej mody. Starodawne ściany poobwieszane obrazami bohaterów narodowych m.in. Kościuszko, Jasiński, Korsak.
W rogu stał stary zegar kurantowy wygrywający mazurka Dąbrowskiego. To wszystko świadczyło o prawdziwym patriotyzmie mieszkańców dworku. Ludzie mieszkający w tym domu byli bardzo gościnni i gospodarni... Szanowali kulturę polską i jej historię. W ciągu całego życia zostali mocno przywiązani do staropolskich obyczajów.
Myślę, że dworek w Soplicowie był wspaniałym przykładem miejsca, gdzie mieszkała szlachta. Czytając opis dworku w książce można się przenieść i zobaczyć własnymi oczyma to wspaniałe miejsce.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (15) Brak komentarzy
20.2.2012 (21:22)

ciekawe co za to dostane i ciekawe czy się z czai że spisywałem z neta

13.11.2011 (22:14)

Bardzo dobra praca ! ja zjechałem wszystko i sie nie czepiała .. Sami byście lepiej nie napisali i te komentarze że to dno zostawcie dla siebie.. Mnie się bardzo przydało i dzięki wielkie.. : )

13.9.2011 (21:34)

niewiem to sie okarze jak sprawdzi

25.5.2011 (18:47)

pisac nie umie

25.5.2011 (18:45)

eee zal mi tej pracy wogule pozmieniana i nie na temat.Ciekaw jestem kto to pisal,pewnie jakis noob ktury nie zna tresci lektury.ZAl

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.