profil

Streszczenie "Romeo i Julia".

drukuj
satysfakcja 63 % 272 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Romeo i Julia zakochali się w sobie. Mimo tego, że ich rodziny były ze sobą skłócone wzięli ślub. Gdy Romeo zabił Tybalta musiał wyjechać z Werony. Julia była zrozpaczona, że jej ukochany musiał wyjechać. Jej rodzice myśleli, że ich córka zamartwia się z powodu śmierci Tybalta, więc postanowili zaręczyć ją z Parysem. Julia nie chciała wyjść ponownie za mąż. Poszła do ojca Laurentego, który dał jej usypiające krople. Krople dały jej pozór umarłej. Ojciec Laurenty napisał list do Romea. Chciał on, żeby Romeo przyjechał do Werony tego dnia, którego miała się obudzić Julia. Niestety brat Jan, który miał ten list dostarczyć Romeo nie mógł się wydostać z miasta i oddał ten list ojcu Laurentemu. Romeo przyjechał do Werony i poszedł do grobu ukochanej. Spotkał tam Parysa. Parys wyzwał Romea na pojedynek. Romeo zabił Parysa. Podszedł do ukochanej, gdy zobaczył, że ona nie żyje, wypił truciznę i umarł. Po chwili przebudziła się Julia. Zobaczyła, że jej ukochany nie zyje. Ojciec Laurenty wszedł do grobowca i chciał przekonać Julię, żeby się nie zabijała. Ona jednak nie posłuchała. Wzięła sztylet i popełniła samobójstwo. Wtedy przyjechał książe i rodziny zakochanych. Ojciec Laurenty wytłumaczył im powód samobójstwa kochanków. Dwie skłócone ze sobą rodziny, wysłuchawszy historii, pogodziły się.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (41) Brak komentarzy
10.10.2011 (16:43)

założę się, że to pisało dziecko z zerówki. daję 1+ za chęci ( naciągane)

14.5.2011 (21:16)

zajebiste streszczenie =)

3.5.2011 (18:17)

Jaki Matoł ile błędów i powtórzeń nawet jedno zdanie nie ma sensu....
Jaki poje*us... Japie*****....Gdzie taki jeb*** analfabeta się uchował.. Ku**a To mnie Rozpier****
Jaka Pierdoła z tego luja pasiastego

28.3.2011 (17:19)

Do bani chce strzeszczenie pierw romea a potem julii ;/

12.3.2011 (18:10)

To jest Sciąga !

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.