profil

"Ten obcy" - charakterystyka Urszuli Zalewskiej.

drukuj
satysfakcja 83 % 1470 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Jedną z głównych bohaterek powieści "Ten obcy" jest Urszula Zalewska. Jest to córka doktora Zalewskiego, która po śmierci matki mieszka z ciotkami w Warszawie. Latem wyjeżdża do ojca na wakacje. Czas w Olszynach spędza z trójką przyjaciół: Pestką, Marianem i Julkiem.

Ula to cicha, spokojna, nieśmiała, subtelna dziewczyna. Jest zupełnym przeciwieństwem Pestki. Łatwo ją onieśmielić, zawstydzić, zasmucić, zranić. Jest wrażliwą dziewczyną. Współczuje Zenkowi oraz Dunajowi. Umie być samodzielna i zaradna. Bohaterka okazuje się też dziewczyną pragnącą przyjaźni, kochającą zwierzęta i przyrodę. Próbuje z Zenkiem oswoić psa. Jest dobra, cierpliwa, dyskretna. Właśnie tymi cechami zjednuje sobie Zenka. Ula to bardzo szlachetna i uczciwa bohaterka. Pracuje, by zwrócić skradzione przez Zenka pieniądze. Pomaga chłopcu w problemach z chorą nogą. Odważnie broni swojego zdania. Jest wierna w uczuciach, choć nie łatwo ją skłonić, by je okazała.

Ula to pozytywna postać. Czuje się pokrzywdzona. W listach do zmarłej matki zwiera się ze swoich zmartwień. Z trudem nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Mimo to, tylko ona zaprzyjaźnia się z Zenkiem. Chłopiec tylko jej się zwierza. Ula to ujmująca postać, sympatyczna dziewczynka. Ciekawie byłoby ją poznać.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (61) Brak komentarzy
19.2.2012 (13:36)

dzenki napewno sie przyda na polski XD

2.12.2011 (10:46)

Trochę się przydała ale tam nie ma nic o wyglądzie. tak to dzięki za ściągę =))

30.11.2011 (18:13)

bardzo fajna jet ta ściąga ale mogli byście dodać jej wygląd

13.11.2011 (12:21)

na wen nawet mi sie pzydało ;p;p

10.10.2011 (18:21)

Zal to uczucie smutku ;D



Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 1 godzinę 21 minut temu

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.