profil

/

Zadania Prace

Wpływ zjawiska elektryzowania ciał na życie człowieka

drukuj
satysfakcja 79 % 381 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Z elektryzowaniem ciał spotykamy się na co dzień. Z tym zjawiskiem związane jest chodzenie w butach, w których podeszwy wykonane są z materiałów izolujących, korzystanie ze sprzętów wykonanych z tworzyw sztucznych, używanie odzieży syntetycznej, a także sprzętu audiowizualnego.

Zjawisko elektryzowania ciał często jest przyczyną wielu alergii.

Telewizory i komputery, z których bardzo często korzystamy, emitują promieniowanie jonizujące powietrze. Przebywanie w pomieszczeniu ze zjonizowanym powietrzem jest przyczyną bólów głowy i ogólnego zmęczenia. Nowoczesne monitory komputerów w niewielkim stopniu jonizują powietrze. Starsze modele powinny być wyposażone w ekrany ochronne. Telewizję należy oglądać z bezpiecznej odległości, a po wyłączeniu telewizora wywietrzyć pomieszczenie. Telefony komórkowe zakłócają pracę rozruszników serca. Dlatego osoby z rozrusznikami serca nie powinny przebywać w zasięgu pola magnetycznego wytwarzanego przez telefony komórkowe. Nadmierna ilość jonów dodatnich w powietrzu powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi, ubytek czerwonych ciałek krwi.

Niektórzy ludzie, odczuwając zmiany w samopoczuciu, potrafią przewidzieć nadchodzącą burzę, zmianę pogody. Przed burzą bowiem człowiek czuje się gorzej, jest rozdrażniony, nie potrafi się skupić. W czasie burzy wzrasta też liczba wypadków i zgonów. Warto zaznaczyć, że istnienie burz jest też pożyteczne. Wyładowaniom elektrycznym w czasie burzy towarzyszy powstawanie w atmosferze ozonu, który chroni przed promieniowanie ultrafioletowym pochodzącym ze Słońca.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (20) Brak komentarzy
11.10.2011 (18:09)

nie ok ja już ide pa :

11.10.2011 (18:09)

na przykład ja ktoś jeszcze .?

11.10.2011 (18:07)

więc kto teraz siedzi na tej stronie z 3b ?

11.10.2011 (18:02)

spk ja nie pisze ze sciagi spakojna

11.10.2011 (17:56)

to ja bubak to mój spot ;D spokojnie pozmieniałem prawie wszystko Marku ^^



Zadania z Fizyki
ciastekciastek0 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt Dzisiaj 17:13

Ćwiczenia z fizyki " to jest fizyka " od strony 52 ;) proszę szybko i dziękuję :)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

lukasz12900 rozwiązanych zadań
Fizyka 30 pkt wczoraj o 18:46

Uczen.1 opisuje wpływ wykonanej pracy na zmianę energii;2posługuje sie pojeciem energi mechanicznej jako sumy energii kinetycznej i...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 23 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

iSaMuXkInG0 rozwiązanych zadań
Fizyka 50 pkt 27.2.2015 (15:15)

Z położenia 1 x=2m,y=8m do położenia 2 x=8m,y=2m ptak p oruszał się po łuku o długości 12m. Korzystając ze wzoru Vśr=s/t oblicz średnią szybkość...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

iSaMuXkInG0 rozwiązanych zadań
Fizyka 20 pkt 26.2.2015 (18:15)

W pewnej chwili ptak był w położeniu 1 o współrzędnych x1=2m y1=8m.Jedną sekundę póżniej znalazł się w położeniu 2 o współrzędnych x2=8m y2=2m...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

MrMaslany0 rozwiązanych zadań
Fizyka 20 pkt 26.2.2015 (18:15)

Pomożecie mi z tym? dodatkowe zadanie http://www.ProMC.pl/polecam.php?id=NapewnoNieZnasz

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.