profil

Charakterystyka Romea.

drukuj
satysfakcja 84 % 2304 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Romeo był jednym z głównych bohaterów dramatu pt. „Romeo i Julia”, autorstwa znanego angielskiego pisarza – Williama Szekspira. Ten niespełna dwudziestoletni młodzieniec należał do znanego i poważanego rodu Montekich, który od dawna mieszkał w pięknej Weronie.

Romeo był młodzieńcem o jasnej i nieskazitelnej cerze. Jego czarujące oczy potrafiły onieśmielić nie jedną damę. Zgodnie z ówczesną modą Romeo Monteki ubierał się w stroje ściśle przylegające do ciała, co podkreślało jego urodziwą postawę.

Wadą jego charakteru była zdecydowanie kochliwość. Mianowicie Romeo w jednej chwili zaślepiony był miłością do Rozaliny, a troszkę później świata nie widzi poza Julią!!! Również bardzo często ulegał swoim emocjom, okazując swoją impulsywność. Cechowała go ogromna odwaga, która czasem narażała jego osobę na niebezpieczeństwo (np. wtedy, gdy wszedł nieproszony na posiadłość Kapuletich). Starał się być również mężny, honorowy i ustępliwy, co niestety przyczyniło się do śmierci jego przyjaciele – Merkucja. Swoich rodziców bardzo kochał i prawie nigdy ich nie okłamywał, dlatego cierpiał jeszcze bardziej, gdy spotykał się ze swoje małżonką po kryjomu. Związek z Julią Kapuleti bardzo odmienił Romea. Z niepoprawnego marzyciela i skłonnego do bójek chłopaka zrodził się czuły, szlachetny, szarmancki i przystojny dojrzały mężczyzna.

Bardzo kochał i zarówno był kochany przez swoich rodziców – państwo Montekich. Lubili go również jego przyjaciele – Markucjo i Benwolio. Bezgranicznie kochała go Julia)jako jedyna z rodu Kapuletich). Inni mieszkańcy Werony bardzo cenili osobę Romea, tak jak jego cały rud.

Małżonek Julii nie bardzo przypadł mi do gustu... Nie wiem czy spowodowane jest to moją niechęcią do wszystkich książek miłosnych, czy czymś zupełnie innym... Na pewno nie oceniam tego bohatera negatywnie!!! Zdaje sobie sprawę, że na jego miejscu wiele postąpiłoby podobnie. Myślę, że uznam go za postać (w moim mniemaniu) pozytywną. Przed swoją śmiercią popełnił on wiele złego, ale oczywiste jest, że tego nie chciał i pragną za wszystko odpokutować.


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: charakterystyka_romea..doc
Komentarze (60) Brak komentarzy
2.1.2012 (15:34)

nom... wsumię nawed dobra ta charakterystyka :(
a ci na dole niech sie nie czepiają

olkaa

17.10.2011 (16:12)

Praca dostatecznie dobra by nieczytać książki.Bardzo szczegułowa.Wsumie polecam

16.10.2011 (18:05)

Dzięki za charakterystyke

12.10.2011 (15:26)

Praca się przydała.Dzięki

28.5.2011 (21:23)

Ludzie... skąd wy bierzecie ile lat miał Romeo? Tego w książce nie ma! Wiadomo, że był młodzieńcem. Przypuszczają, że w wieku 16-20 lat... Ale to nie jest pewne... Julia miała 14 lat. Czemu wy, ludzie, marudzicie na jakieś błędy zamiast je poprawić i nie spamować w komentarzach? Jedno upomnienie wystarczy! Każdemu błąd może się zdarzyć... Po za tym, prace dodawane na ściągę.pl nie są po to, by je przepisywać, ale żeby się na nich wzorować... Mogą was oskarżyć o naruszanie praw autorskich... I do tego często się wpada na ściąganiu. Aaa... i jeszcze jedno: piszecie jakieś bzdury typu: `ta praca jest na poziomie 6 klasy!` lub `Pisanie tej pracy nie zajęło więcej niż pół godziny` . Tu NIE MA napisanej informacji o poziomie pracy! Z tego mogą korzystać także młodsze dzieci i to będzie na ICH poziomie... a jak uważacie, że napisanie tej pracy nie zajmuje więcej niż pół godziny, to napiszcie swoją! Możecie pisać i 10 godzin jak wam się chce... Nie ważna jest ilość i czas pisania... tylko zawartość i zwięzłość!

Praca fajna i mi się przyda :}

Pozdrawiam =)

Mash

Epoka
Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.