profil

satysfakcja 69 % 16 głosów

Siedem cudów świata.

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Siedem cudów świata
<BR>
<BR>1.Piramidy w Gizie
<BR> Wybudowano je około 4500 lat temu i są to najstarsze budowle wśród siedmiu códów
<BR> świata(inne zbudowano 2500 do 2000 lat temu).Przetrwały one do dziś.
<BR>2.Wiszące ogrody w Babilonie
<BR> Były szczególnym zjawiskiem,ponieważ zbudowane zostały w sercu pustyni.
<BR>3.Świątynia Artemidy w Efezie
<BR> Była jedną z największych budowli świata antycznego.Kolumny wspierające dach były
<BR> 6-krotnie wyższe od człowieka.
<BR>4.Kolos rodyjski
<BR> To olbrzymi posąg greckiego boga Słońca Heliosa.Trzęsienie ziemi zniszczyło go 60 lat
<BR> po jego zbudowaniu.
<BR>5.Grobowiec w Halikarnasie
<BR> Zbudowano go dla władcy Mauzolosa.Miał ponad 40 metrów wysokości.Od niego pochodzi
<BR> nazwa-mauzoleum.
<BR>6.Latarnia morska w Aleksandrii
<BR> Miała ona wysokość ponad 120 metrów.Na jej szczycie płonął ogień,a załogi statków
<BR> wdziały go wiele kilometrów od brzegu.
<BR>7.Posąg Zeusa(władcy bogów greckich) w Olimpii
<BR> Wykonano go ze złota i kości słonowej i ozdobiono szlachetnymi kamieniami.
<BR>
<BR>


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: siedem_cudów_świata..doc
Komentarze (10) Brak komentarzy zobacz wszystkie
27.7.2006 (14:25)

@oda Troszeczke tego za malo. Taki opis to opis BARDZO BARDZO ogolny.

27.7.2006 (14:20)

@zolvik a tak w ogóle to pisze się cudów anie códów, panie profesorze...

27.7.2006 (14:20)

@zolvik żałosne... i po co tu taka praca ??

27.7.2006 (14:18)

@sawicek Jak dla mnie starczy :)

27.7.2006 (14:18)

ekhmm, przepraszam, co to ma być? Myśle że ktoś sobie robi żarty.

Historia powszechna


Zadania z Historii
Nieaktywny
Historia 10 pkt wczoraj o 18:14

Wymień co najmniej 5 krajów które najbardziej dotknął Wielki Kryzys gospodarczy???

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 10 pkt 23.10.2014 (19:50)

Jakie pytania można ułożyc do wyrazów; Babilon Zmartwychwstanie Błogosławieni Wulgata Dobra nowina Jan Królestwo Namaszczenie Piotr Dzękczynienie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 15 pkt 23.10.2014 (14:31)

Juliusz Cezar i jego podboje. ( szczegółowo. )

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 15 pkt 22.10.2014 (17:19)

1. Przedstaw zmiany w położeniu społeczeństwa polskiego po powstaniu Listopadowym. 2. Wskaz najważniejsze przemiany ustrojowe w Rosji po rewolucji...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 10 pkt 21.10.2014 (22:08)

Odszukaj w internecie płuci i wieku 3 dowolnych wybranych krajów przerysuj lub wklej do zeszytu i krótko scharakteryzuj

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.